لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ تهران ۲۰:۴۴

تد کروز و برنی سندرز پیروزی‌های تازه‌ای کسب کردند


از راست: ترامپ، کروز، سندرز، کلینتون، رقبای اصلی در هر دو حزب
از راست: ترامپ، کروز، سندرز، کلینتون، رقبای اصلی در هر دو حزب

تد کروز، رقیب اصلی دونالد ترامپ در رقابت‌های درون‌حزبی جمهوری‌خواهان، موفق شده است در ایالت کولورادو به پیروزی تازه‌ای برسد.

برنی سندرز، رقیب دمکرات هیلاری کلینتون، نیز در وایومینگ به پیروزی رسیده است.

برای جمهوری‌خوهان، کولورادو ۳۴ نماینده (رای وکالتی) دارد که در مجموع تد کروز به ۱۳ رای افزوده رسید. او قبلا ۲۱ نماینده را با خود همراه کرده بود.

برای کروز و جمهوری‌خوهان مخالف دونالد ترامپ، پیروزی‌های اخیر، گام‌های تازه‌ای برای جلوگیری از اعلام نهایی نامزدی ترامپ به شمار می‌رود. این میلیاردر جنجالی در حال حاضر در رقابت‌ها پیشتاز است و سناتور کروز هنوز باید آرای بیشتری را کسب کند تا بخت خود را در کنگره ملی حزب جمهوری‌خواه بالا ببرد.

کروز در سخنانی در میان هواداران خود در کولورادو، با اشاره به شعار ترامپ؛ «عظمت آمریکا را دوباره بنا کنیم»، گفته است «حرف زدن در این مورد آسان است». او می‌گوید «اما در درجه اول باید از ارزش‌ها و اصولی که آمریکا را (کشوری) باعظمت می‌کند، اطلاع داشته باشی».

کروز از کولورادو تشکر کرده

از سوی دیگر برنی سندرز نیز موفق شده است، در رقابت‌های درون‌حزبی دمکرات‌ها، در وایومینگ، هیلاری کلینتون را شکست دهد.

سندرز از وایومینگ تشکر کرده است

او پیش از این در ویسکانسین به پیروزی رسیده بود. در حال حاضر نگاه‌ها به نیویورک دوخته شده است، جایی که پیروزی احتمالی هیلاری کلینتون، ممکن است امید سندرز برای پیشی گرفتن از او را کاملا از بین ببرد. کلینتون نامزد پیشتاز دمکرات‌ها است. پیروزی سندرز، هفتمین پیروزی در رقابت‌های هفته اخیر به شمار می‌رود. البته پیروزی در وایومینگ نتیجه خاصی در شمار آرای نمایندگان ندارد چرا که به هر یک از دو نامزد هفت رای رسید. از این ایالت چهار نماینده دیگر نیز برای دمکرات‌ها باقی می‌ماند که در گردهمایی ملی حزب رای خواهند داد.

XS
SM
MD
LG