لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۷:۱۱

کروز و سندرز در ایالت ویسکانسین نامزدهای پیشتاز را پشت سر گذاشتند


رقابت میان نامزدهای دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با پیروزی برنی سندرز و تد کروز در ایالت ویسکانسین دنبال می‌شود.

گزارش‌ها از این ایالت شمال شرق آمریکا حکایت از آن دارد که تد کروز روز سه‌شنبه، ۱۷ فروردین، با کسب بیش از ۴۸ درصد آرا توانسته است دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان، را شکست دهد تا به این ترتیب ۳۳ هیئت نمایندگی از ایالت ویسکانسین را با خود همراه کند.

دونالد ترامپ با کسب حدود ۳۵ درصد آرا تنها توانسته سه هیئت نمایندگی دیگر را به مجموع هیئت‌های نمایندگی خود اضافه کند.

اما با این حال آقای ترامپ با ۷۴۰ هیئت نمایندگی که در مجموع با خود همراه کرده، هنوز پیشتاز نامزدهای جمهوری‌خواهان است.

تد کروز نیز با احتساب این ۳۳ هیئت نمایندگی تاکنون ۵۱۴ هیئت نمایندگی را به خود اختصاص داده و پس از وی جان کیسیک قرار دارد که ۱۴۳ هیئت نمایندگی را با خود همراه کرده.

آقای کیسیک تنها ۱۴ درصد آرا در ایالت ویسکانسین را به خود اختصاص داد و به این ترتیب هیچ سهمی از هیئت‌های نمایندگی این ایالت نبرد.

نامزدهای جمهوری‌خواهان در مجموع باید ۱۲۳۷ هیئت نمایندگی را با خود همراه سازند تا به عنوان نامزد قطعی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شوند.

اما در جبهه دموکرات‌ها هم روز سه‌شنبه در ایالت ویسکانسین روز برنی سندرز بود که توانست با کسب بیش از ۵۶ درصد آرای هیلاری کلینتون را شکست دهد.

آقای سندرز با این پیروزی ۴۵ هیئت نمایندگی دیگر را به مجموع هیئت‌های نمایندگی خود اضافه کرد. در برابر وی، هیلاری کلینتون با کسب حدود ۴۳ آرا تنها توانست ۳۱ هیئت نمایندگی دیگر را همراه خود کند.

با این حال خانم کلینتون در مجموع رقابت‌های انتخاباتی همچنان توانسته فاصله زیاد خود با آقای سندرز را حفظ کند.

XS
SM
MD
LG