لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۰۷

فیلتر سايت های محبوب دنيا در ايران


ايران يکی از ۱۳ کشوری است که گزارشگران بدون مرز« دشمنان اينترنت» می خواند.

در هفته های اخیر و به دنبال افزايش سانسور در ايران، سايت های پرطرفداری مانند يوتيوب ، ويکی پديا و سايت خبری نيويورک تايمز فيلتر شدند.


کاربران ايرانی به هنگام ورود به اين سايت ها با پيام «مشترک گرامی دسترسی به اين سايت ها امکان پذير نمي باشد»، مواجه می شوند.


به گزارش رسانه ها، مقامات ارشد قوه قضاييه برای جلوگيری از آنچه «نفوذ فيلم ها و موسيقی فاسد خارجی در جامعه ايران می نامند»، دستور فيلتر کردن اين سايت ها را صادر کردند.


به گزارش ايرنا، سايت پليس بين الملل نيز فيلتر شده است.روزنامه گاردین، سانسور اخير سايت های اينترنتی را در مسير سياست های محمود احمدی نژاد رييس جمهوری ايران می داند که خواهان پاک سازی کشور از نفوذ فرهنگی غرب است.

پيش از اين نيز دستيابی آزاد همگان به اينترنت سريع ممنوع شد و بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها فیلتر شدند.


روزنامه گاردين، سانسور اخير سايت های اينترنتی را گامی در مسير سياست های محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران، می داند که خواهان پاک سازی کشور از نفوذ فرهنگی غرب است.


ايران يکی از ۱۳ کشوری است که گزارشگران بدون مرز« دشمنان اينترنت» می خواند. گزارشگران بدون مرز بارها از دولت ايران به دليل زندانی کردن خبرنگاران و وبلاگ نويسان انتقاد کرده است.


در جهان پس ازدولت چين، دولت ايران رکوردار فیلتر کردن سایت های اینترنتی می باشد.


به نوشته «اوپن نت اينيشيتيو» دولت ايران از نرم افزار «اسمارت فيلتر» که ساخت يک شرکت آمريکايی است، برای فيلتر کردن هر چه موثرتر سايت های ايرانی استفاده می کند.


شرکت «سيکيور کامپيوتينگ» توليدکننده اين نرم افزار، هر گونه فروش محصولات خود به ايران را انکار کرده است.


XS
SM
MD
LG