لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۲۱
همايون هاشمی، رئيس سازمان بهزيستی ایران، روز سه‌شنبه، ۲۴ مرداد، از اعزام تيم‌های تخصصی برای ارائه خدمات اورژانسی به زلزله‌زدگان آذربايجان شرقی خبر داد و همچنین گفت که «روزانه ۱۰ هزار وعده غذايی» در مناطق زلزله‌زده در آذربایجان توزيع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای هاشمی افزود: «به منظور ارائه خدمات به افرادی که در زلزله چند روز قبل شهرستان‌های آذربايجان شرقی [آسیب دیده‌اند]، ۱۶ تيم تخصصی شامل مددکار، روان‌شناس و ... به اين مناطق اعزام شده و به آسيب‌ديدگان خدمات اورژانسی ارائه می‌دهند.»

همایون هاشمی همچنین از ارسال کمک‌های مردمی شامل مواد غذايی، خوراک و پوشاک به اين مناطق خبر داد و گفت: «اين کمک‌ها در قالب ۲۵ کاميون به اين مناطق زلزله‌زده ارسال شده است.»

در همین حال فرمانداران شهرستان‌های اهر و هريس از اتمام اسکان اضطراری زلزله‌زده‌های اين دو شهرستان خبر دادند.

روز شنبه بعدازظهر زمين‌لرزه‌ای به بزرگی ۶.۲ ريشتر شهرستان‌ اهر و زلزله‌ای به بزرگی شش ريشتر شهرستان ورزقان در استان آذربايجان شرقی را تکان داد.

در همین حال با گذشت سه روز از وقوع زلزله در آذربایجان شرقی گزارش‌ها از تعداد آسيب‌ديدگان این واقعه طبیعی متفاوت است. خبرگزاری ايرنا می‌نويسد که بر اساس آخرين آمارهای اعلامی از سوی مسئولان، در زلزله روز شنبه آذربايجان شرقی ۳۰۶ تن جان‌ باختند که ۲۱۹ نفر از آنها زن و کودک بودند.

اين زلزله تاکنون بيش از سه هزار مجروح و ۴۱ هزار بی‌سرپناه برجای گذاشته است و مرضيه وحيد دستجردی، وزير بهداشت ايران، نيز گفته است که از بين مصدومين و مجروحين اين حادثه ۶۸۰ تن تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند.

اما خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی هلال احمر آذربايجان شرقی گزارش داده است که در زلزله اخیر در مجموع ۱۵۵ هزار نفر دچار حادثه شدند که ۳۴ هزار و ۲۰۰ خانوار را تشکيل می‌دادند و از مجموع اين افراد تاکنون تنها ۵۰ هزار و ۴۱۵ نفر اسکان داده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد عليرضابيگی، استاندار آذربايجان شرقی، گفته است: ۱۲ هزار واحد مسکونی در اثر زلزله بين ۲۰ تا ۱۰۰ درصد آسيب ديده‌اند که برای «بازسازی و احداث دوباره اين واحدهای مسکونی بايد کانون‌های مناسب حتی برای استقرار دوباره روستاها شناسايی شود.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG