لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۶:۱۸

«سریعترین» راننده بریتانیا روانه زندان شد


تیم برادی، ژانویه گذشته زمانی که با «پورشه مدل ۹۱۱ توربو» که ارزشی در حدود ۹۸ هزار پوند دارد، رانندگی می کرد دستگیر شد.

پلیس بریتانیا روز دوشنبه، ۲۴ سپتامبر، اعلام کرد: مردی که با سرعت ۲۲۷ کیلومتر در ساعت رانندگی می کرد، به ده هفته زندان محکوم شد.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، تیم برادی، ۳۳ ساله ساکن «هارو» در شمال غربی لندن سریعترین راننده ای به شمار می آید که سرعت خودروی او توسط دوربین کنترل سرعت پلیس ثبت شده است.


وی در ماه ژانویه گذشته زمانی که با «پورشه مدل ۹۱۱ توربو» که ارزشی در حدود ۹۸ هزار پوند دارد، رانندگی می کرد دستگیر شد.  • «رانندگی وی جنایتکارانه بوده است و او هیچ توجهی به خطراتی که می تواند مردم را تهدید کند نکرده است.»
قاضی دادگاه

پیش از تیم برادی، رکورد سرعت متعلق به یک فروشنده خودرو در اسکاتلند بود که با سرعت ۲۵۱ کیلومتر در ساعت در سال ۲۰۰۳ رانندگی کرده بود.


دیوید مورتون جک، قاضی پرونده تیم برادی گفت که «رانندگی وی جنایتکارانه بوده است و او هیچ توجهی به خطراتی که می تواند مردم را تهدید کند نکرده است.»


آقای برادی تا سه سال حق رانندگی ندارد و محکوم به پرداخت جریمه نقدی ۴۷۴ پوندی شده است.


تیم برادی که راننده یک شرکت اجاره خودروهای لوکس و گران قیمت بود پس از بازداشت، از شغل خود استعفا داده است.


جان ریلی، وکیل آقای برادی نیز اعلام کرد که «موکل او کاری احمقانه کرده است.»


یکی از سخنگویان «انجمن سلطنتی برای پیشگیری از تصادفات» در این مورد گفت: «این واقعه وحشتناک است چرا که جاده های ما برای مسابقه سرعت و رکورد شکنی ساخته نشده است. تیم برادی کاملا به امنیت دیگران بی توجهی کرده است.»


اگر چه تیم برادی، سریعترین راننده ای است که از طریق دوربین کنترل سرعت پلیس ثبت شده است ولی وی سریعترین راننده ای نیست که به دلیل رانندگی با سرعت غیر مجاز روانه زندان می شود.


رکورد سرعت متعلق به دانیل نیکز است. آقای نیکز، موتور سواری بود که دوربینی در کلاه ایمنی خود جاسازی کرده بود و از خود در حال رانندگی فیلم می گرفت.


وقتی دانیل نیکز تصادف کرد، پلیس دوربین جا سازی شده را کشف کرد و متوجه شد که وی با سرعت حدود ۲۸۰ کیلومتر در ساعت رانندگی می کرده است.


XS
SM
MD
LG