لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۲۱

کشته شدن باب کلارک، فيلمساز هاليوود در سانحه رانندگی


باب کلارک با ساختن فيلم «داستان کريسمس» در سال ۱۹۸۳ معروف شد.

باب کلارک، کارگردان آمريکايی روز پنج شنبه ۵ آوريل بر اثر سانحه رانندگی در شهر لس آنجلس کشته شد.


«لس آنجلس تايمز» در گزارش خود نوشته است که اتومبيل باب کلارک در يک سربالايی با کاميون فردی مست، رو در رو تصادف کرده که در اين حادثه آريل پسر ۲۲ ساله اين فيلمساز نيز جان خود را از دست داده است.


آسوشيتدپرس به نقل از سخنگوی پليس اعلام کرد که اين سانحه حوالی ساعت ۲:۳۰ دقيقه بامداد پنجشنبه به وقت محلی اتفاق افتاده است.


هکتور ولاسکز، راننده ۲۴ ساله کاميون و زنی ۲۹ ساله که همراه وی بود به خاطر جراحات سبکی که برداشته بودند به بيمارستانی در لس آنجلس منتقل شدند.


باب کلارک، به هنگام مرگ ۶۷ سال سن داشت. وی در ۵ اوت ۱۹۴۱ در نوول اورلان آمريکا به دنيا آمد و علاوه بر کارگردانی ۲۰ فيلم سينمايی، ۷ فيلم تلويزيونی نيز ساخته است.


کلارک همچنين فيلمنامه نويس و تهيه کننده سينما نيز بود و در ۸ فيلم سينمايی و تلويزيونی نيز ايفای نقش کرده است.


باب کلارک با ساختن فيلم «داستان کريسمس» در سال ۱۹۸۳ معروف شد. «داستان کريسمس»، کمدی خانوادگی ای بود که تقريبا همه ساله در ايام کريسمس در شبکه های تلويزيونی مختلف جهان بازپخش می شود و «پيتر بلينگزلی» هنرپيشه نيويورکی در آن نقش اول را بر عهده دارد. از اين فيلم به عنوان يکی از موفق ترين فيلم های «کريسمسی» که در آن حال و هوای ويژه روزهای کريسمس به خوبی به نمايش گذاشته شده است، ياد می شود.


جک لمون، بازيگر فقيد آمريکايی در سال ۱۹۸۰ به خاطر بازی در فيلم ديگری از باب کلارک با نام TRIBUT، نامزد دريافت جايزه اسکار شد. اين فيلم حکايت تفاوت نسل هاست و به بحران رابطه يک پدر و پسرش می پردازد.


«مرگ در شب» ۱۹۷۴، PORKY'S» » ۱۹۸۱، «TURK ۱۸۲!» ۱۹۸۵، «نابغه کوچک» ۱۹۹۹، «اکنون و برای هميشه» ۲۰۰۲، از ديگر فيلم های باب کلارک هستند.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG