لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۳۰

گلزنی نکونام در جشنواره گل اوساسونا


جواد نیکونام. (عکس: فارس)

تيم قعر نشين اوساسونا با گلزنی جواد نکونام پنج بر دو تيم صاحب نام ختافه را خرد کرد تا برای کنده شدن از قعر جدول لاليگای اسپانيا خيز بردارد.


اين دومين پيروزی اوساسونا در اين فصل بود و چهار گل ياران نکونام و مسعود شجاعی در نيمه نخست به ثمر رسيد.


در روزی که شجاعی بر روی نيمکت ذخيره ها جای داشت، ياروسلاو پلاسيل پس از شش دقيقه برای اوساسونا گل زد.


او که از يارگيری حريف جامانده بود، پس از ارسال خوآن فران در نزديک ديرک دوم توپ را از سد روبرتو پاتو آلونکانزيری گذراند. با اين که در دقيقه سی ام ددی به دليل مصدوميت مجبور شد از زمين بيرون بياييد، اما گلزنی تيم اوساسونا از آن هنگام هم شروع شد.


خوآن فران در دقيقه ۳۴ در يک ضد حمله گل دوم را زد. سه دقيقه بعد والتر پانديانی، که به جای ددی آمده بود، گل سوم را زد.


سپس نوبت به جواد نکونام رسيد تا پيش از پايان نيمه نخست، بازيکن شاخص تيم ملی ايران با زدن گل چهارم راه پيروزی را هموار کند. جواد سانتر پلاسيل را با ضربه سر وارد دروازه ختافه کرد.


در نيمه دوم سانتر ليخت به سوی محوطه جريمه برای سولدادو به گل ختافه انجاميد. هکتور فونت در فاصله ده دقيقه به پايان با پاس ديگری از سوی خوآن فران نتيجه را پنج بر يک کرد و سپس سولدادو با شليکی از راه دور به تيم پيشين خود گل زد.


در اين بازی جواد نکونام از ده، نمره شش و نيم از گرفت.


اوساسونا در شانزدهمين هفته پيروز شد تا در ته جدول با ۱۲ امتياز فاصله خود با تيمهای بالاتر، يعنی ره کريئتيوو و اسپانيول را به يک امتياز برساند.


تيم پيشتاز بارسلونا به زمين ويا ررئال رفت و دو بر يک به پيروزی رسيد تا با ۴۱ امتياز اختلاف خود با سوی يا ی تعقيب کننده را به ده امتياز برساند. سوی يا در زمين مايورکا صفر بر صفر متوقف شد. اتله تيکو مادريد در خانه اسپانيول سه بر دو پيروز شد و با سی امتياز به رده سوم صعود کرد.


رئال مادريد در زمينش يک بر صفر والنسيا را شکست داد تا غم شکست از بارسلونا در هفته پيش از اين را فراموش کند. والنسيا ۳۰ و رئال مادريد ۲۹ امتياز دارند. وياررئال با ۲۹ امتياز ششم است


XS
SM
MD
LG