لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۳۰

دوئل بین سرکوزی و رویال آغاز شد


دو نامزد راه یافته به دور دوم در اول ماه می بار دیگر در یک مناظره تلویزیونی شرکت خواهند کرد.

نيکلاس سرکوزی، نامزد حزب محافظه کار جنبش اتحاد مردمی و سگولن رويال، کانديدای حزب سوسياليست ها، دور دوم انتخابات رياست جمهوری فرانسه را با اميد جذب آراء نامزدهای بازنده، آغاز کردند.


به نوشته بسياری از روزنامه های فرانسه، از روز دوشنبه آقای سرکوزی و خانم رويال دوئل جديدی را آغاز کردند و این نبرد انتخاباتی را تا دور دوم انتخابات در ششم ماه می ادامه خواهند داد.


اين دو نفر يک بار نيز در اوايل ماه می در مناظره ای تلويزيونی در مقابل يکديگر قرار خواهند گرفت.


آقای سرکوزی و خانم رويال به ترتيب با کسب ۳۱ و ۲۵ درصد آرا اميدوارند تا رای بازندگان ديگر را در دور دوم نصيب خود کنند.


در اين ميان شش ميليون نفری که به فرانسوا بايرو کانديدای ميانه روی «اتحاد برای دمکراسی فرانسه» یا «يو دی اف» رای دادند می توانند نقش داور را بين آقای سرکوزی و خانم رويال ايفا کنند.


به گفته ژان کريستف لاگارد از نمايندگان «يو دی اف» در مجلس فرانسه، «ما به اين فکر می کنيم که به بهترين طريق به توانيم به عقايد مردمی که در فرانسه خواهان تغيير در سيستم سياسی هستند احترام بگذاريم.»


به گزارش خبرگزاری فرانسه، سگولن رويال مدت کوتاهی پس از اعلام نتايج گفت که فرانسوی ها در مقابل انتخاب دو پروژه مختلف برای جامعه فرانسه قرار گرفته اند.


به گفته کاندیدای سوسياليست، «ما می خواهيم ارزش های انسانی را به ازش های بازار سهام پيروز کنند.»


نيکلا سرکوزی نيز در سخنرانی خود پس از اعلام نتایج انتخابات گفت که به خانم رويال احترام می گذارد و هم اکنون مردم فرانسه در مقابل دو پروژه متفاوت قرار گرفته اند.


وی گفت که فرانسه برای همه فرانسوی ها است و ضعيفان جامعه نيز بايد حمايت شوند.


به گزارش خبرگزاری ها، تخمين زده می شود که ۸۵ درصد مردم در انتخابات امسال رياست جمهوری در فرانسه شرکت کرده باشند، که اين در نوع خود در تاریخ سیاسی ۴۰ ساله اخير فرانسه رکوردی محسوب می شود.


در انتخابات پيشين رياست جمهوری در فرانسه تنها ۵۸ درصد از واجدين شرايط در انتخابات شرکت کرده بودند.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG