لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ تهران ۲۱:۴۵

اسرائیل پیشنهاد هرگونه آتش‌بس را رد کرد


نیروهای اسرائیلی در نزدیکی مرز غزه به حالت آماده باش هستند. (عکس:Epa)

اسرائيل پيشنهاد هرگونه آتش‌بس با حماس را رد کرد و مقام‌های اسرائيلی اعلام کردند که عمليات نظامی غزه می‌تواند چند هفته ادامه پيدا کند.


به گزارش رويترز، نيروهای نظامی اسرائيلی در مرز غزه با اسرائيل مستقر شده و به حالت آماده باش هستند.


در حالی که سازمان ملل خواستار آتش بس فوری شده، وزارت کشور اسرائيل اعلام کرده است که در حالی که حماس به حملات راکتی خود ادامه می دهد آتش بس هيچ مفهومی ندارد.


اتحاديه اروپا نيز با انتشار بيانيه ای خواستار آتش بس در غزه شده است.


ماتان ويلنايی، يکی از معاونان وزير دفاع اسرائيل گفته است که ارتش اين کشور برای عملياتی چند هفته ای خود را آماده کرده است.


در همين حال اسرائيل نو احی اطراف نوار غزه را منطقه جنگی اعلام کرده و از خبرنگاران خواسته اين منطقه را ترک کنند.


به گزارش رويترز اين امر می تواند به اين معنی باشد که اسرائيل خود را برای عمليات زمينی و حمله به توار غزه آماده می کند.


چهارمین روز حمله به غزه


هواپيماهای اسرائيل در چهارمین روز حمله خود به غزه، اهداف جديدی را در این منطقه ، از جمله ساختمان های دولتی حماس را بمباران کردند و اتحاديه اروپا نیز اعلام کرد که روز سه شنبه نشستی اضطراری برای کمک رسانی به غزه برگزار می کند.


به گزارش خبرگزاری آلمان، منابع فلسطينی اعلام کرده اند که بر اثر حملات هوايی اسرائيل روز سه شنبه ده نفر در غزه کشته شده اند.


اين خبرگزاری گزارش می دهد که يکی از سخنگويان ارتش اسرائيل در تل آويو اعلام کرده که نيروهای اين کشور روز سه شنبه ۳۰ هدف را در نوار غزه بمباران کرده اند.


اهود باراک وزير دفاع اسرائيل از «جنگی تمام عيار» سخن گفته است.


اسرائيل از روز شنبه حملات هوايی خود به غزه را آغاز کرد و تاکنون دست کم ۳۵۰ نفر جان خود را از دست داده و بيش از ۱۴۰۰ نفر زخمی شده اند.


اسراييل هدف خود از حمله عليه غزه را متوقف کردن راکت پرانی شبه نظاميان غزه می داند و می گويد حملات شبه نظاميان را تهديدی برای امنيت شهروندان محسوب ميشوند


در همين حال حماس از اواخر روز دوشنبه پرتاب راکت به خاک اسرائيل را شدت بخشیده و بيش از ۸۰ راکت به داخل مرزهای اين کشور پرتاب کرده و موجب کشته شدن دو اسرائيلی شده است.


در همين رابطه وزيران خارجه ٢۷ کشور عضو اتحاديه اروپا، سه شنبه، برای بررسی بحران غزه، نشستی اضطراری در پاريس برگزار می کنند.


بنابر گزارشها، در جلسه امروز، راه های ارسال کمک های انساندوستانه به ساکنان باريکه غزه، مورد بررسی قرار ميگيرد. ارسال اين کمک ها مستلزم برقراری آتش بس ميان اسرائيل و حماس خواهد بود.


وزارت امور خارجه فرانسه در بيانيه ای اعلام کرد که آن کشور همراه با اتحاديه اروپا تلاش خواهد کرد که به اتفاق سازمان ملل، راهی برای حل بحران موجود در غزه بيابد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG