لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۱:۱۳

پرداخت رقم های کلان برای «گپ زدن» با مشاهیر جهان


آلن گرینسپن، رییس سابق بانک مرکزی امریکا. (عکس: EPA)

فردی در آمریکا حاضر شده است تا با پرداخت مبلغ ۱۶ هزار دلار با آلن گرینسپن، رییس سابق بانک مرکزی آمریکا، و همسرش چای بنوشد.


سايت های خريد و فروش در آمريکا، اين فرصت را به افراد پولدار می دهند تا با پرداخت مبالغی هنگفت، با ستارگان عالم سیاست ، هنر، اقتصاد و ورزش، چای بنوشند، شام بخورند و یا تنیس بازی کنند.


در اکثر مواقع تمامی سود این سایت ها صرف امور خیریه می شود.


سايت «چريتی باز ار اف کندی» که سايت مناقصه ای برای امور خيریه است، قرار ملاقاتی برای نوشيدن چای با آلن گرينسپن، ریيس سابق بانک مرکزی آمريکا و از معروفترين شخصيت های اقتصادی اين کشور، به همراه آندريا ميچل، همسر آقای گرينسپن که خبرنگار «ان بی سی» است، به معرض فروش گذاشته است.


علاقمندان تا هفتم ماه مه فرصت دارند تا اين فرصت را از آن خود کنند. تاکنون چهار نفر در اين مناقصه شرکت کرده اند و بالاترين قيمت پيشنهادی ۱۶ هزار دلار بوده است.


يک جلسه درس تنيس با آندره آغاسی، قهرمان سابق تنيس جهان، بالاترين قيمت را در سايت «چريتی باز ار اف کندی» از آن خود ساخته است، چرا که تاکنون شخصی حاضر به پرداخت ۷۰ هزار دلار برای اين امر شده است.

به گزارش خبرگزاری رويترز، اگر چه ۱۶ هزار دلار رقم بالايی به نظر می رسد ولی سال گذشته شخصی حاضر شده است تا رقم ۴۵ هزار دلار برای نوشيدن چای و گپ زدن در کنار گرينسپن بپردازد.


يک جلسه درس تنيس با آندره آغاسی، قهرمان سابق تنيس جهان، بالاترين قيمت را در سايت «چريتی باز ار اف کندی» از آن خود ساخته است، چرا که تاکنون شخصی حاضر به پرداخت ۷۰ هزار دلار برای اين امر شده است.


اين سايت تمامی سود را در اختيار سازمان «رابرت اف کندی»، که يک گروه مدافع حقوق بشر است، قرار می دهد.


در اين سايت همچنين فرصت نقش آفرينی در فيلم های هاليوودی نيز وجود دارد و فردی حاضر شده است با پرداخت ۳۲ هزار دلار نقشی در فيلم آينده همراه با «جانی دپ»، هنرپیشه معروف آمریکایی و ستاره فیلم دزدان کارائیب، بازی کند.


در سايت «ای بی» نيز که مهمترين سايت خريد و فروش آن لاين جهان بشمار می رود، سال گذشته دو سرمايه گذار حاضر به پرداخت حدود ۶۵۰ هزار دلار شدند تا با وارن بافت، ثروتمندترين مرد جهان و سرمايه گذار نامی آمریکا ملاقات کرده و ناهار بخورند.


تمامی اين پول در اختيار «گيلد فانديشين» قرار گرفت که خدمات اجتماعی در اختيار افراد بی خانمان در سانفرانسيسکو قرار می دهد.


XS
SM
MD
LG