لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۲۰

ستارگان نيکوکار؛ رقابتی تازه در هاليوود


آنجلينا جولی و برد پيت اکنون از پيشگامان اقدامات نيکوکارانه در هاليوود محسوب می شوند.

اين روزها ستارگان جوان هاليوود علاوه بر رقابت بر سر گرفتن دستمزدهای کلان و رسيدن به معروفيت جهانی، در نيکوکاری نيز دست به رقابت های مثبتی زده اند.


بخش عمده ای از امتياز اين رقابت را می توان به آنجلينا جولی، بازيگر زيبا و توانای هاليوود داد که پيشکسوت و آغازگر جنبش تازه ای از ارائه اين نوع خدمات در ميان دست اندرکاران نوظهور عالم سينما بوده است.


در تازه ترين اقدام، برد پيت، هنرپيشه سرشناس هاليوود، هديه ای ۵ ميليون دلاری برای ساخت منازل مسکونی در منطقه نهم شهر طوفان ديده نيواورليان اهدا کرده است.

اسکارلت جوهانسون، بازيگر زيبا و مستعد ۲۳ ساله هاليوود که بخشی از زندگی خود را وقف پايان بخشيدن به گرسنگی و بی عدالتی در آفريقا کرده است، اخيرا از سفر ۱۰ روزه خود به مناطق مصيبت ديده هندوستان و سريلانکا و کمک به موسسه خيريه «اوکس فام» بازگشته است.


قرار است او در ماه فوريه يک بار ديگر به همراه موسسه خيريه «اينترنشنال ريليف » به آفريقا سفر کند.


ناتالی پورتمن، بازيگر ۲۶ ساله نيز اغلب اوقات بيکاری خود را در دهات دورافتاده اوگاندا، مکزيک و گواتمالا می گذراند.


اين بازيگر به کمک «فينکا» ، يک سازمان خيريه کوچک، مبالغی را به عنوان قرض در اختيار زنان محتاج در اين مناطق قرار می دهد تا به روند زندگی آنها و خانواده هايشان کمک کند.


هيدن پانتير بازيگر ۱۸ ساله فيلم قهرمانان، نيز اخيرا به ژاپن پرواز کرد تا در تظاهرات عليه کشتن نهنگ ها به دست ماهيگيران ژاپنی شرکت کند.


ناتالی پورتمن، برنده جايزه اسکار بهترين بازيگر نقش دوم زن معتقد است که نمی خواهد تنها يک چهره زيبا بر روی پرده سينما باشد و می خواهد صدايی داشته باشد.


هيدن پانتير هم عقيده دارد چون برای جلب توجه در هاليوود بايست «نيم لخت» در محافل ظاهر شويد و من اهل اين کارنيستم تصميم گرفتم با سازمان محافظت از حيوانات آبزی همکاری کنم، اما با تعجب متوجه شدم که اين روزها توجه زيادی از اين بابت به من و کاری که انجام می دهم جلب شده است.»


سال گذشته، هنگامی که آنجلينا جولی، سفير نيکوکاری سازمان ملل برای پناهندگان در سطح جهانی در برنامه خبری «اندرسون کوپر» ظاهر شد، مبلغی بيش از ۵۰۰ هزار دلار در روز بيشتر به صندوق اعانه کمک به پناهندگان ريخته شد.

روز سه شنبه، برد پيت نيز در يکی از برنامه های تلويزيون شبکه ان بی سی اعلام کرد که با تاسيس سازمان خيريه «ميک ايت رايت» برای ساختن منازل مسکونی در منطقه نهم شهر طوفان زده نيواورليان که از مناطق ديگر اين شهر آسيب بيشتری ديده است ۵ ميليون دلار هديه کرده است.


در منطقه نهم بر اثر طوفان کاترينا بيش از ۵۰۰۰ خانه نابود شد. اين طوفان صدها کشته به جای گذاشت.


کار بازسازی اين منطقه به کندی پيش می رود و ساکنان آن پس از دوسال هنوز بی خانمان هستند.


برد پيت با فعاليت های پيگيرخود توانسته ۱۳ بنياد نيکوکاری و چند تن از افراد ثروتمند را زير يک سقف جمع و اقدام به ساختن ۱۵۰ خانه مسکونی «سبز» کند که طبق اصول و هماهنگ با شرايط محيط زيست ساخته می شود.
طبق طرح اخير آقای پيت، افراد ثروتمند و خير می توانند هريک با دردست گرفتن مخارج ساختمان يکی از اين خانه ها به بازسازی سريع آن کمک کرده و در انجام آن شخصا مشارکت داشته باشند.


افراد نيکوکار با بودجه کمتر نيز می توانند با خريداری لوازم اوليه ساختمانی از قبيل توالت و دستگاه تهويه هوا به اين پروژه کمک کنند.


در سال های گذشته نيز هاليوود شاهد فعاليت های نيکوکارانه از اين قبيل از سوی هنرمندانی چون باب هوپ، دنی کی و ادری هيپورن بوده است.


XS
SM
MD
LG