لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۴۹

براد پيت در «بولت» جدید بازی می کند


براد پيت از اين که می تواند در فيلم جديد «بولت» نقش استيو مک کوئين را بازسازی کند بسيار خوشحال به نظر می رسد.

براد پيت، بازيگر معروف هاليوود در بازسازی فيلم «بولت» در نقش کارگاه فرانک بولت، نقشی که ۳۹ سال پيش استيو مک کوئين، بازيگر افسانه ای سينمای آمريکا آن را بازی کرده بود، ظاهر خواهد شد.


بازسازی اين فيلم که قرار بود در سال ۲۰۰۳ صورت گيرد با حل مشکلات و موانع به مرحله اجرا درخواهد آمد.


در آن زمان قرار بود که ولفگانگ پترسن، کارگردان آلمانی و سازنده فيلم های روی خط آتش، ترويا و پوزئيدون، «بولت» جديد را کارگردانی کند اما اکنون معلوم نيست که باز هم وی نامزد کارگردانی آن باشد.


«بولت» با بازی استيو مک کوئين در سال ۱۹۶۸ و به کارگردانی پيتر ياتس، فيلمساز بريتانيايی ساخته شد. در اين فيلم علاوه بر استيو مک کوئين، ژاکلين بيسه، رابرت واين و رابرت دووال نقش آفرينی کردند.«بولت» با بازی استيو مک کوئين در سال ۱۹۶۸ و به کارگردانی پيتر ياتس، فيلمساز بريتانيايی ساخته شد. در اين فيلم علاوه بر استيو مک کوئين، ژاکلين بيسه، رابرت واين و رابرت دووال نقش آفرينی کردند.

داستان فيلم مربوط به کارگاه پليسی است که از شاهد اصلی ماجرايی جنايی حفاظت می کند و با کشته شدن اين شاهد، خود به دنبال يافتن قاتل و رهبران او می رود.


سکانس تعقيب و گريز در خيابان های پرشيب سانفرانسيسکو در اين فيلم، يکی از معروف ترين سکانس های تعقيب و گريز در فيلم های اکشن محسوب می شود.


فيلمبرداری اين سکانس ده دقيقه ای که در آن ديالوگی وجود ندارد نزديک به سه هفته به طول انجاميد. تدوين زيبای اين صحنه ها دلهره و هيجان آن را دو چندان کرده است. فرانک کلر، تدوين گر فيلم در سال ۱۹۶۹ به خاطر مونتاژ «بولت» موفق به دريافت جايزه اسکار شد.


استيو مک کوئين که در دهه ۶۰ و ۷۰ ميلادی يکی از مطرح ترين بازيگران جهان بود به خاطر نوع بازی اش در فيلم ها به «سلطان خونسرد» معروف بود.


وی همچون جيمز دين، پل نيومن و جيمز گارنر، ديگر بازيگران معروف سينما، عاشق سرعت و موتورسيکلت و مسابقات رانندگی بود. در همين سکانس معروف فيلم «بولت» نيز خود وی در برخی صحنه ها رانندگی اتومبيل را به عهده داشت.


از جمله فيلم های مشهور استيو مک کوئين که برای سينمادوستان ايرانی نيز آشنا هستند می توان از فرار بزرگ (۱۹۶۳)، بچه سين سيناتی (۱۹۶۵)، نوادا اسميت (۱۹۶۶)، حادثه توماس کراون (۱۹۶۸)، جونيور بانر و اين فرار مرگبار (۱۹۷۲)، هردو ساخته سام پکين پا و پاپيون (۱۹۷۳) اشاره کرد.


مک کويين پنجاه سال بيشتر زندگی نکرد و در سال ۱۹۸۰ بر اثر سرطان ريه در مکزيک درگذشت و به يکی از جاودانه های سينما تبديل شد.


ماه مارس گذشته مستند تازه ای درباره وی با نام «ياغی آمريکايی: استيو مک کوئين» به کارگردانی ريچارد مارتين ، برای اولين بار در شهر نيويورک به نمايش درآمد.


براد پيت از اين که می تواند در فيلم جديد «بولت» نقش استيو مک کوئين را بازسازی کند بسيار خوشحال به نظر می رسد.


يکی از دوستان نزديک وی با اظهار اين موضوع گفت: «براد علايق مشترکی با استيو مک کوئين دارد. دقيقا او نيز شيفته موتورسواری، اتومبيل رانی و سرعت است.»


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG