لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۳۴

بازگشت حامد حدادی به پيکارهای بسکتبال «ان بی ای»


حامد حدادی (سمت راست)
حامد حدادی، بازيکن شاخص تيم ملی بسکتبال ايران و بازيگر رقابت های حرفه ای بسکتبال آمريکا بارديگر به رقابت های «ان بی ای» بازگشت.

خرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، چهارشنبه خبر داد که حدادی در يک گفت و گوی تلفنی اعلام کرده است که : «مربی و کادر فنی تيم ممفيس گريزليز با توجه به نحوه بازيها و عملکردم در تيم داکوتا، بار ديگر تصميم به بازگشت و حضورم در ترکيب اين تيم گرفتند.»

درخشش حامد حدادی، ستاره بسکتبال ايران در بازيهای المپيک ۲۰۰۸ پکن باعث انتقال او به معتبرترين ليگ بسکتبال جهان شد.

اين بازيکن ۲۳ ساله در پيکارهای بسکتبال المپيک پکن تنها بازيکنی بود که ميانگين کسب امتياز و ريباند او در هر بازی دو رقمی بود.

بهترين بازی ايران در المپيک پکن در برابر تيم آرژانتين – از قدرتهای بسکتبال جهان – بود که حامد حدادی درخشش چشمگيری داشت و به تنهايی ۲۱ امتياز و ۱۶ ريباند بدست آورد.

همين درخشش ناظران ان بی ای را بيش از پيش متوجه حدادی کرد. او حضور در بسکتبال آمريکا را در تيم ممفيس و در ان بی ای (ليگ حرفه ای و معتبر بسکتبال ملی آمريکا) آغاز کرد و به دليل فرصت کم برای حضور در تيم اصلی تا کنون دو بار به تيم داکوتا انتقال يافته است.

داکوتا در ليگ پايين تر از «ان بی ای» و با عنوان ليگ توسعه بسکتبال آمريکا حضور دارد. بنا بر گزارش يادشده حامد حدادی دليل حضور دوباره اش در ممفيس را عملکرد رضايتبخش و بازي های زيبا در داکوتا ويزارد اعلام کرد. اما يادآور شده است که اين رضايت در دو بازی آخر اين تيم نبوده است.

با اين حال آسيب ديدگی دو بازيکن نه چندان کليدی در ممفيس و افزايش آمادگی خودش در تيم داکوتا عامل اصلی بازگشتش به ممفيس و رقابت های «ان بی ای» شده است.

رقابت های ممفيس گريزليز در «ان بی ای» در ۲۵ فروردين سال آينده - کمتر از يک ماه ديگر- به پايان می رسد و او می تواند برای حضور در تمرينات تيم ملی ايران و حضور در رقابت های غرب آسيا به ايران بازگردد.

ايران به تازگی با واسيلين ماتيچ از صربستان به عنوان سرمربی تيم ملی بسکتبال قرار داد بسته است. در بازيهای المپيک هموطن او رايکو ترومن سرمربی تيم ملی بود.

خبرگزاری ايرنا يادآور می شود که حدادی به عنوان بلند قامت ترين ورزشکار تاريخ ورزش ايران نخستين بازی اش در تيم ممفيس را در برابر تيم فونيکس انجام داد که شکيل اونيل شاخصترين چهره آن بود. او در اين بازی هر دو پرتاب آزادی که بدست آورد به ثمر رساند تا نامش در کتاب تاريخ ان بی ای ثبت شود.

XS
SM
MD
LG