لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۳۲

جمجمه الماس نشان، گران قیمت ترین اثر هنری انگلستان


قیمت فروش این جمجمه ۱۰۰ میلیون دلار اعلام شده است.

دامین هیرست هنرمند پر آوازه انگلیسی پس از خلق گران قیمت ترین اثر هنری انگلستان، آن را به مدت محدودی به نمایش گذاشت. این اثر هنری جمجمه الماس نشانی به قیمت ۲۰ میلیون دلار است.


دمین هیرست جمجمه ای که متعلق به قرن هیجدهم است را برای خلق اثر خود انتخاب کرده و به آن ۸۶۰۰ قطعه الماس کوچک اضافه کرده است. وی همچنین الماس بسیار درشتی در وسط پیشانی این جمجمه قرار داده است.


به گزارش سایت خبری «رو 89 » ، ۲۰ میلیون دلار هزینه ساختن این اثر شده و هنرمند انگلیسی به تنهایی متحمل تمامی مخارج شده است.


جرج مایکل خواننده معروف بریتانیایی نیز یکی از کسانی است که مایل است صاحب جمجمه الماس نشان شود.

آثار دامین هیرست در زمینه های مختلف از جمله نقاشی و مجسمه سازی هواداران بسیاری در بازار داغ هنری دارد.


بسیاری وی را گران قیمت ترین هنرمند زنده در دنیا می دانند که برخی از آثارش حدود بیست میلیون دلار به فروش رسیده است.


جمجمه در گالری «وایت کیوب» در لندن به مدت کوتاهی به نمایش گذاشته شده و هر بازدیدکننده فقط دو دقیقه وقت دارد تا در حضور ماموران امنیتی جمجمه بیست میلیون دلاری را مشاهده کنند.


به نوشته سایت «رو ۸۹ » قیمت فروش این جمجمه ۱۰۰ میلیون دلار اعلام شده و تا کنون پنج نفر آمادگی خود را برای خریدن آن اعلام کردند. گفته می شود جرج مایکل، خواننده معروف بریتانیایی نیز یکی از کسانی است که مایل است صاحب جمجمه الماس نشان شود.


دامین هیرست مانند اندی واهرول و یا بسیاری دیگر از هنرمندان معروف ساختن آثار خود را به دستیارانش می سپارد و خود فقط راهنمای آنها است.


برخی از روزنامه های محافظه کار بریتانیایی این اثر را «بی ارزش» خواندند و گفتند این پایان کار دامین هیرست است.


آثار دامین هیرست از اواخر دهه هشتاد میلادی مورد توجه چارلز ساعتچی کلکسیونر معروف آثار هنری قرار گرفت.


آقای ساعتچی که از صاحبان اصلی یکی از بزرگترین شرکت های تبلیغاتی دنیا نیز بود در معرفی و وارد بازار کردن کارهای دامین هیرست و چند هنرمند هم دوره ای وی که به «هنرمندان جوان بریتانیایی» معروف شدند، نقشی کلیدی ایفا کرد.


XS
SM
MD
LG