لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۰۹:۱۰

قصه زندگی قصه گو: هالیوود در آستانه اعتصاب


سهم صنعت فيلم در اقتصاد لس آنجلس، در سال گذشته، حدود ۳۰ ميليارد دلار و یا ۸۰ ميليون دلار در روز بوده است.

فيلمنامه نويسان آمريکايی، روز دوشنبه آينده پنجم نوامبر، در اعتراض به عدم افزايش سهم آنها از فروش «دی وی دی» و برنامه هايشان بر روی اينترنت، دست به اعتصاب می زنند.


فيلم نامه نويسان در مذاکرات خود با غول های رسانه ای مانند «والت ديسنی»، «ان بی سی»، «ای بی سی» به توافقی نرسيدند.


اتحاديه فيلم نامه نويسان آمريکا روز جمعه گذشته تصميم گرفتند که اگر تا روز دوشنبه آینده، استوديوهای فيلم سازی، پيشنهادی قابل قبول ارايه ندهند، اعتصاب سراسری در آمريکا آغاز نخواهد شد.


به گزارش آسوشيتدپرس، اين اولين اعتصاب سراسری فيلم نامه نويسان در بيست ساله گذشته است.


«پاتريک ورون»، رييس اتحاديه فيلم نامه نويسان غرب آمريکا، روز جمعه گذشته، در يک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که استوديوهای فيلم به نظر می رسد، حاضر هستند که فعاليت های خود را تعطيل کنند تا اين که به يک معامله و توافق منصفانه با فيلم نامه نويسان دست يابند.


سهم صنعت فيلم در اقتصاد لس آنجلس در سال گذشته حدود ۳۰ ميليارد دلار و یا ۸۰ ميليون دلار در روز بوده است.

در همين حال «جی.نيکلاس کانتر»، رييس گروه توليدکنندگان، اعتصاب فيلم نامه نويسان را غير مسئولانه خواند.


وی گفت: «توليدکنندگان اميدوارند در زمينه های ديگر با فيلم نامه نويسان به توافق برسند ولی اين امر معنی ندارد که سهم بيشتری از فروش «دی وی دی» و يا برنامه های آن لاين به فيلم نامه نويسان تعلق بگيرد.»


آقای «کانتر» گفت که سال گذشته بخش غربی اتحاديه فيلم نامه نويسان آمريکا ۵۶ ميليون دلار بابت فروش دی وی دی دريافت کرده اند.


«پاتريک ورون» افزود که اتحاديه فيلم نويسان آماده مذاکره در روزهای شنبه و يکشنبه نيز هست.


تاکنون توليدکنندگان پاسخی به درخواست در مورد ادامه مذاکرات نداده اند. در صورت وقوع اعتصاب بسياری از کمدی های پر هوادار تلويزيون مانند برنامه «جان استوارت»، قادر به پخش قسمت های جديد نخواهند بود.


گفته می شود اعتصاب، تاثيری فوری بر توليد فيلم های سينمايی و سريال های تلويزيونی نخواهد داشت چرا که استوديوها، تعداد زيادی سناريو در انبارهای خود ذخيره کرده اند.


به نظر برخی از صاحبنظران، در صورتی که ديگر اتحاديه ها، در هاليوود، از فيلم نامه نويسان پشتيبانی کنند،اقتصاد لس آنجلس می تواند ضربه شديدی بخورد.


سهم صنعت فيلم در اقتصاد لس آنجلس، در سال گذشته، حدود ۳۰ ميليارد دلار و یا ۸۰ ميليون دلار در روز بوده است.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG