لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۲۱:۴۶

«میلیون ها سیل زده در خطر گرسنگی قرار دارند»


مقامات وزارت بهداشت بنگلادش اعلام کردند که کمبود آب اشامیدنی مشکلی اساسی است.

در حالی که ارسال کمک ها برای میلیون ها سیل زده آسیای جنوب شرقی شدت گرفته است ولی میلیون ها نفر از مردم هند و بنگلادش همچنان در خطر گرسنگی قرار دارند.


بارش باران های موسمی در روزهای گذشته و بالا آمدن آب در برخی از مناطق شمال هند، بنگلادش و نپال، ۲۰ ميليون نفر بی خانمان بر جای گذاشته است.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، تعداد کشته شدگان این سیل به ۱۹۰۰ نفر رسیده و بسیاری نگران هستند که بیماری های واگیردار در منطقه سیل زده شیوع پیدا کند.سازمان ملل متحد و سازمان خیریه «آکسفام» می گویند برای اینکه بتوان نیازهای اولیه ۲۸ میلیون قربانی سیل را در کشورهای نپال، بنگلادش و هند بر آورده کرد به میلیون ها دلار کمک احتیاج است.

سازمان ملل متحد و سازمان خیریه «آکسفام» می گویند برای اینکه بتوان نیازهای اولیه ۲۸ میلیون قربانی سیل را در کشورهای نپال، بنگلادش و هند بر آورده کرد به میلیون ها دلار کمک احتیاج است.


مقامات وزارت بهداشت بنگلادش اعلام کردند که کمبود آب اشامیدنی مشکلی اساسی است و تاکنون ۱۸هزار و۵۰۰ نفر در هشت روز گذشته در بیمارستان های این کشور بستری شده اند.


دولت بنگلادش می گوید اگر چه از روزهای پایانی ماه ژوئیه تاکنون هشت تن مواد غذایی بین سیل زدگان توزیع شده ولی بسیاری هنوز از کمبود مواد غذایی رنج می برند.


در ایالت «بیهار» در هند نیز ۱۲ میلیون نفر شاهد به زیر آب رفتن خانه و مزارع خود بوده اند.


در همین حال، کارشناسان امور بهداشتی نسبت به خطر شیوع بیماری های واگیردار در این منطقه ابراز نگرانی کرده و می گویند: گزارش های بیمارستان اصلی شهر پاتنا که مرکز ایالت بیهار است نشان می دهد که افراد زیادی به هپاتیت مبتلا شده اند.


ار کی سینگ، مسئول هماهنگ کننده عملیات امدادرسانی ایالت بیهار می گوید: توزیع آب آشامیدنی در منطقه ای به این وسعت کار بسیار دشواری است.


وی افزود: ما هم اکنون تصمیم گرفته ایم که بطری های پلاستیکی آب آشامیدنی در کنار محموله های غذا قرار داده و از طریق هلیکوپتر در مناطق سیل زده پخش کنیم.


سونیا گاندی، رهبر حزب کنگره که دولت هند را در اختیار دارد روز سه شنبه همراه با شیوراج پتیل، وزیر کشور از ایالت «بیهار» بازدید کردند.


مقامات این ایالت از دولت درخواست کرده اند تا دو میلیون تن گندم و برنج برای کمک به دو میلیون سیل زده ای که هنوز در فضای آزاد زندگی می کنند ارسال کند.


مقامات هندی خسارات ناشی از این سیل را در حدود ۳۸ میلیون دلار و تلفات جانی را ۱۴۲۸ نفر اعلام کرده اند.


سازمان ملل متحد اعلام کرد که در کشور نپال نیز تاکنون ۹۵ نفر بر اثر سیل جان باخته اند.


XS
SM
MD
LG