لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۳۵

هشت سرباز آمریکایی در عراق کشته شدند


ارش آمريکا می گويد هشت تن از سربازان کشور بر اثر سقوط هليکوپتر و انفجار بمب در جاده کشته شدند.

ارتش آمريکا می گويد که هشت نفر از سربازان این کشور روز دوشنبه ۲۸ مه بر اثر سقوط هليکوپتر و انفجار بمب در جاده کشته شدند.


به گزارش رويترز ارتش آمريکا اعلام کرد که هليکوپتر آمريکايی در استان «ديالا» سقوط کرده است.


اخيرا سه هزار سرباز آمريکايی به اين منطقه اعزام شدند تا به نيروهای تحت رهبری آمريکا برای مبارزه با شورشيانی که گفته می شود وابسته به القاعده هستند کمک کنند.


علت سقوط هليکوپتر هنوز مشخص نیست هر چند گفته می شود که از زمين مورد حمله واقع شده اند.


دو نظامی آمريکايی بر اثر سقوط اين هليکوپتر کشته شدند. شش سرباز ديگر آمريکايی نیز در حالی که برای کمک به بازماندگان احتمالی هليکوپتر به طرف محل سقوط می رفتند، بر اثر انفجار بمب جان خود را از دست دادند.


تاکنون در سال ۲۰۰۷ شورشيان موفق به سرنگون کردن دست کم نه هليکوپتر شدند.


استان «ديالا» واقع در شمال شرقی بغداد از زمان اشغال عراق توسط نيروهای تحت رهبری آمريکا صحنه درگيری های زيادی بين نيروهای خارجی و شورشيان بوده است.


آدم ربایی در بغداد


گزارش هایی از ربوده شدن چند شهروند کشورهای غربی در روز سه شنبه در بغداد در دست است. به گزارش آسوشيتدپرس يک آلمانی و سه بريتانيايی در بغداد ربوده شده اند.


يک مامور پليس و دو کارمند دولت به اين خبرگزاری گفتند که آدم ربايان لباس نظامی بر تن داشتند و سوار خودروهای سفيد رنگی بودند که معمولا پليس از آن استفاده می کند.


وزارت امورخارجه آلمان اعلام کرده که در حال بررسی اين گزارش است. روزنامه دیلی تلگراف چاپ لندن از قول دولت بریتانیا می نویسد هفت شهروند غربی در بغداد ربوده شدند و پنج نفر از آنها بریتانیایی هستند.


تاکنون گروه و یا سازمانی مسئولیت این آدم ربایی ها را به عهده نگرفته است.


XS
SM
MD
LG