لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۲۵

جایزه پنج میلیون دلاری برای دستگیری رهبر جهاد اسلامی


ايالات متحده برای دستگيری رمضان عبدالله شلح، رهبر جهاد اسلامی فلسطين و محمد حماده از اعضای حزب الله لبنان پنج ميليون دلار جايزه تعيين کرد.

ايالات متحده برای دستگيری رمضان عبدالله شلح، رهبر جهاد اسلامی فلسطين و محمد حماده از اعضای حزب الله لبنان پنج ميليون دلار جايزه تعيين کرد.


رمضان عبدالله شلح، رهبر جهاد اسلامی فلسطین اخيرا با آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی و محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران ملاقات کرده بود.


به گزارش آسوشيتدپرس، اين دو نفر مظنون به شرکت در عمليات تروريستی هستند و نام اين دو نفر به ليست برنامه «پاداش برای عدالت» اضافه شده است.


به گزارش راديو بین المللی فرانسه، از سال ۱۹۸۸ دولت آمريکا برای دستگيری کسانی که در عمليات تروريستی شرکت داشتند تا پنج ميليون دلار جايزه تعيين کرده است.


به گفته آسوشيتدپرس، رمضان عبدالله شلح که اخیرا به تهران رفته بود، در سال ۲۰۰۳ توسط دادگاهی در فلوريدا در آمريکا محکوم شد. وی به اتهام شرکت در عمليات تروريستی، آدم کشی و پول شويی محاکمه شده بود.


آيت الله خامنه ای در ملاقاتش با رهبر جهاد اسلامی فلسطين گفته بود که مسلمانان دنيا بايد به طور جدی به عمليات بازسازی در نزديکی مسجد القصی واکنش نشان دهند.


محمد حماده که لبنانی است نیز متهم شده است که در سال ۱۹۸۵ میلادی در ربودن هواپيمای ۸۴۷ و کشتن رابرت استيتم از افسران نيروی دريايی آمريکا دست داشته است. وی در سال ۱۹۸۵ میلادی، در آلمان به محاکمه و به زندان ابد محکوم شد ولی در سال ۲۰۰۵ میلادی از زندان آزاد شد.


وی دارای مليت لبنانی و از اعضای حزب الله لبنان است که توسط ايران حمايت می شود.زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG