لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۹:۰۵

بررسی روزنامه های صبح شنبه ايران


اعتماد ملی:«هيات دولت بودجه ويژه ای را برای کشف و خنثی کردن آن چه توطئه ها و دخالت های دولت آمريکا در امور جمهوری اسلامی ذکر کرده به تصويب رسانده است.»

روزنامه رسالت، در يادداشتی از تعيين عيدی ۱۷۵ هزار تومانی برای کارمندان دولت انتقاد کرده است. به نوشته اين روزنامه در حالی که نرخ تورم در سال جاری ۱۵ در صد بوده، مقامات دولتی درتنظيم بودجه سال ۸۶، عيدی کارمندان را ۱۷۵ هزار تومان پيش بينی کردند که همان ميزان عيدی سال گذشته کارمندان بوده است.


رسالت، با تاکيد بر اين که تعيين چنين رقمی می تواند نارضايی گسترده کارمندان را به دنبال داشته باشد از مقامات دولتی پرسيده که چطور ميشود با کارمندان ناراضی کشور را ساخت.


نويسنده اين روزنامه، با اشاره به اين که دولت نبايد از پذيرش حقيقت بهراسد، تورم را يک امر ملموس در کشور دانسته و دولت را به سوء استفاده از همدلی مردم متهم کرده است.


«هشداربه دولت درباره گرانی»


روزنامه کارگزاران، درگزارش باعنوان«هشداربه دولت درباره گرانی»، نوشت که محمود احمدی نژاد و مردان کابينه اش اکنون پس از گذشت ۱۵ ماه از عمر دولت نهم همچنان با غول گرانی ها دست و پنجه نرم کرده و می کوشند تا با مهار بحران های اقتصادی بخشی از وعده های طلايی خود به شهروندان را محقق کنند.


اين روزنامه در ادامه هشدار شخصيت ها و گروه هايی با گرايش سياس مختلف به دولت درباره موج گرانی در کشور را منعکس کرده است.« برای مهار گرانی بيشتر بايد سعی کرد نقدينگی، و هزينه های دولت را کنترل کرد.» کارگزاران

کارگزاران ، هم چنين از قول، محمدرضا باهنر در خصوص ادعای احمدی نژاد مبنی بر موروثی بودن ريشه های گرانی از دولت گذشته، نوشت :«ممکن است برخی از اين ريشه ها به گذشته برگردد اما حتماً علت تامه آن نيست و برای مهار گرانی بيشتر بايد سعی کرد نقدينگی، و هزينه های دولت را کنترل کرد.»


قطع مجدد شبکه گاز شهری در سقز و بانه


روزنامه سرمايه، قطع مجدد شبکه گاز شهری در سقز و بانه را مورد توجه قرار داد، و نوشت که به دنبال افت دوباره فشار گاز و سرمای شديد، شبکه گاز شهری شهرهای سقز و بانه بارديگر قطع شده است.


اين روزنامه، به نقل از رييس ناحيه گازرسانی سقز نوشت که گاز شهری ۲۰درصد از مشترکان اين شهر از روز پنجشنبه پس از افت فشار قطع شدهاست.


به نوشته سرمايه، گاز شهری شهر بانه از ساعت ۱۸پنجشنبه قطع و ساعت دو بامداد ديروز مجدداً وصل شد و از ساعت ۱۵و ۳۰دقيقه ديروز نيز بارديگر قطع شده است.


«بودجه ويژه برای مقابله با آمريکا»


روزنامه اعتماد ملی، از تصويب «بودجه ويژه برای مقابله با آمريکا» توسط دولت جمهوری اسلامی خبر داده است.


هيات دولت بودجه ويژه ای را برای کشف و خنثی کردن آن چه توطئه ها و دخالت های دولت آمريکا در امور جمهوری اسلامی ذکر کرده به تصويب رسانده است.اعتماد ملی

به نوشته اين روزنامه، هيات دولت بودجه ويژه ای را برای کشف و خنثی کردن آن چه توطئه ها و دخالت های دولت آمريکا در امور جمهوری اسلامی ذکر کرده به تصويب رسانده است.


اعتماد ملی، تاکيد کرد که دولت بخشی از اين بودجه را به طرح دعاوی جمهوری اسلامی ايران عليه آمريکا در مجامع عمومی بين المللی، و آنچه مقامات جمهوری اسلامی با عنوان تهاجم فرهنگی آمريکا نام می برند اختصاص داده است.


روزنامه جمهوری اسلامی، از مرگ ۱۵ نفر بر اثر تصادف در شهر ملاير خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، پليس راه همدان اعلام کرده که حدود ساعت يک بامداد ديروز بر اثر تصادف يک دستگاه اتوبوس با يک دستگاه تريلی ۱۵ نفر کشته و ۱۳ نفر زخمی شدند.


تجمع اعتراض آميز کارگران


روزنامه اعتماد، از تجمع اعتراض آميز کارگران نساجی های کردستان خبر داده است. به نوشته اين روزنامه، کارگران نساجی های کردستان، شاهو و کارخانه آلومين ضمن تجمع دربرابر اداره کار کردستان، قصد داشتند وارد ساختمان آن شوند اما نيروهای انتظامی مانع از ورود آنان شدند.کارگران، خواستار رسيدگی مسوولان به مشکلات خود شده و تاکيد کرده اند چنانچه برای حل مشکلات کارگران شيوه های مناسبی اتخاذ نشود، ۲۵ دی ماه بار ديگر تجمع خواهند کرد. روزنامه اعتماد

به نوشته اعتماد، کارگران، خواستار رسيدگی مسوولان به مشکلات خود شده و تاکيد کرده اند چنانچه برای حل مشکلات کارگران شيوه های مناسبی اتخاذ نشود، ۲۵ دی ماه بار ديگر تجمع خواهند کرد.


قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل و مخالفان داخلی دولت


به نوشته روزنامه همبستگی، حشمت الله فلاحت پيشه، عضو کميسيون سياست خارجی و امنيت ملی مجلس اظهارات اخير احمدی نژاد درباره ربط قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل و مخالفان داخلی دولت را رد کرده است.


اين عضو مجلس هم چنين، اظهاراتی مشابه سخنان اخير رييس دولت را وارد کردن نگرش جناحی در مسايل مربوط به امنيت ملی خوانده است.


رييس جمهوری اسلامی، در نشست گذشته هيات دولت، برای دومين مرتبه در يکماه گذشته گفته بود که قطعنامه شورای امنيت سازمان ملل بر عليه حکومت ايران، در جهت آن است که برخی از عناصر در داخل کشور ميدان پيدا کنند،و با اقدامات و سخنان خود پايه های دولت را سست کنند.


ساماندهی مسافربرهای شخصی


روزنامه کيهان، از اجرای طرحی با عنوان ساماندهی مسافربرهای شخصی در تهران خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه در اين طرح قرار است بيست هزار مسافر بر شخصی از ميان خودروهای شخصی که در تهران به مسافر کشی مشغول اند، از اين پس تحت نظر معاونت حمل و نقل شهرداری تهران فعاليت کنند.


«بازگشت رضایی به سپاه»


روزنامه جام جم، از احتمال بازگشت محسن رضايی فرمانده سابق سپاه پاسداران به فعاليت نظامی خبر داده است.
به نوشته اين روزنامه، رضايی در روزهای اخير از نامه خود به رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر اعلام آمادگی برای بازگشت به سپاه پاسداران خبر داده است.


فرمانده سابق سپاه پاسداران دليل ارسال چنين نامه ای را سقوط يک سال پيش هواپيمای فرماندهان اين نيرو اعلام کرده،و گفته حادثه سقوط هواپيمای حامل فرماندهان ارشد سپاه يک هشدار است، و در اين زمينه بايد تامل کرد.


XS
SM
MD
LG