لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۸:۱۵

بررسی روزنامه های صبح چهارشنبه ایران


روزنامه تهران امروز از پلمپ ۵۰ موسسه تاکسی تلفنی از سوی نیروی انتظامی خبر داده است.

انتصاب غلامحسین الهام دوست نزدیک محمود احمدی نژاد به ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا به عنوان پنجمین سمت دولتی وی از سوی رییس جمهوری اسلامی، صدای روزنامه کیهان را نیز در آورده است.


کیهان طی یادداشتی با عنوان«دایره را نبندیم» نوشت «خبر، تعجب آور بود و در نگاه اول باوركردنی به نظر نمی رسيد.


آقای دكتر الهام وزير محترم دادگستری، سخنگوی دولت، عضو حقوقدان شورای نگهبان كه مسئوليت های جانبی ديگر نظير تدريس در دانشگاه را نيز به عهده دارند با حكم جديد ریيس جمهور محترم به رياست «ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز» هم منصوب شده است!»


این روزنامه با اشاره به انتقاد گسترده از چنین انتصابی نوشت «الحق كه حق با منتقدان بود.»


پلمپ ۵۰ موسسه تاکسی تلفنی


روزنامه تهران امروز از پلمپ ۵۰ موسسه تاکسی تلفنی از سوی نیروی انتظامی خبر داده است.


به نوشته این روزنامه،24 ساعت بعد از اعلام خبر برخورد با آژانس ها و مسافربرهای شخصی كه نرخ كرايه هايشان را افزايش داده اند ماموران نظارت بر اماكن عمومی نیروی انتظامی همراه با اعضای اتحاديه آژانس دارها دفتر ۵۰ آژانس در كشور را پلمب كردند.


تهران امروز:ماموران نظارت بر اماكن عمومی نیروی انتظامی همراه با اعضای اتحاديه آژانس دارها دفتر ۵۰ آژانس در كشور را پلمب كردند.

به نوشته این روزنامه روز گذشته ریيس پليس كنترل نامحسوس نيروی انتظامی نیز اعلام کرد ماموران پليس به صورت نامحسوس در مسيرهای مختلف سوار بر تاكسی و آژانس يا مسافربرهای شخصی می شوند تا نسبت به رعايت كرايه از سوی اين مسافربرها اطمينان يابند.


روزنامه اعتماد ملی اظهارات مشاور مطبوعاتی ریيس جمهور در خصوص اعلام جرم برعلیه مطبوعات را مورد توجه قرار داده است.


به نوشته این روزنامه، علی اكبر جوانفكر گفت «برخی رسانه های با توسل به روش های غیر اخلاقی از بردباری دولت نهم سوء استفاده می کنند.»


وی روزنامه های منتقد دولت را به انتشار مطالب بی اساس متهم کرده و از« برخورد قاطع » با مطبوعات منتقد دولت خبر داده است.


«خودزنی روزنامه ها»


به نوشته اعتماد ملی، مشاور رییس جمهوری اسلامی گفت «برخی از روزنامه های وابسته به احزاب و جريان های سياسی، راه خودزنی در عرصه مطبوعات را در پيش گرفته اند.»


روزنامه اعتماد، از بی نتیجه ماندن شکایت ۲۱۰۰ تن از شهروندان بر علیه وزیر نیرو و رییس سازمان میراث فرهنگی خبر داده است.


به نوشته این روزنامه، ديروز در در شعبه ۹ بازپرسی کارکنان دولت جلسه رسيدگی به شکايت ۲۱۰۰ نفر از فرهيختگان، دانشمندان، هنرمندان و دلسوزان ميراث فرهنگی از اسفنديار رحيم مشايی ریيس سازمان ميراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستی و پرويز فتاح وزير نيرو در حالی تشکيل شد که هیچ یک از این مقام دولتی یا وکلای آنان حضور نداشتند.


اعتماد، در عین حال نوشته که از ورود خبرنگاران به وسيله ریيس شعبه نهم به دادگاه جلوگيری به عمل آمد.


۲۱۰۰ نفر از فرهيختگان، دانشمندان، هنرمندان و دلسوزان ميراث فرهنگي طی شکایتی از اسفنديار رحيم مشايي ریيس سازمان ميراث فرهنگی، گردشگری و صنايع دستی و پرويز فتاح وزير نيرو خواستار محاکمه این دو به اتهام از بین بردن میراث فرهنگی ایران باستان با صدور دستور آبگیری سد سیوند شده اند.


افزایش قیمت لبنیات


روزنامه همشهری، خبر داد که با گذشت بيش از يک ماه از افزايش غيررسمی قيمت لبنيات، معاون وزارت بازرگانی روز سه شنبه ۱۲ تير، افزایش قیمت لبنیات تا میزان ۱۰ درصد را بر اساس مصوبه شورای اقتصاد مجاز اعلام کرده است.


با گذشت بيش از يک ماه از افزايش غيررسمی قيمت لبنيات، معاون وزارت بازرگانی روز سه شنبه ۱۲ تير، افزایش قیمت لبنیات تا میزان ۱۰ درصد را بر اساس مصوبه شورای اقتصاد مجاز اعلام کرده است.

به نوشته این روزنامه، محمد صادق مفتح گفته مصوبه شورای اقتصاد در خصوص افزایش ۱۰ در صدی قیمت لبنیات طبق بررسی های سازمان حمایت از مصرفکنندگان و تولیدکنندگان صادر شده است.


همشهری، نوشت اعلام رسمی افزایش قیمت لبنیات از سوی وزارت بازرگانی در حالی است كه یک روز قبل رییس جمهوری در ابلاغيهای دستور بازگشت قيمت خدمات دولتي به سطح قيمتهای اسفند ۸۵ را صادر كرده است.


بازار سیاه بنزین


روزنامه شرق، از بازار سیاه بنزين در شیراز خبر داد و نوشت که در این شهر بنزین آزاد هر ليتر ۷۰۰ تومان عرضه می شود.


به نوشته این روزنامه، یکی از فروشندگان بنزین در بازار سیاه گفت که بنزین را لیتری ۵۰۰ تومان می خرد و هر لیتر آن ۷۰۰ تومان می فروشد.


«علت اصلی فروش کلیه»


روزنامه سرمایه، به نقل از مديرعامل انجمن حمايت از بيماران كليوی خبر داده که ۶۰ درصد فروشندگان كليه در كشور زير ۳۰ سال هستند. به گفته هاشم قاسمی «بر اساس آمارگيری انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوی در نيمه دوم سال گذشته،60 درصد فروشندگان كليه در ايران افراد زير ۳۰ سال هستند كه علت اصلي فروش كليه از سوی آنها، فقر و مشكلات اقتصادی، تامين هزينه های زندگی، بيكاری، اعتياد، بدهكاری و تهيه مسكن است.»


XS
SM
MD
LG