لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۴:۴۱

بررسی روزنامه های صبح دوشنبه ایران


روزنامه کیهان به دنبال پخش یک برنامه تلویزیونی با حضور فرمانده نیروی انتظامی تهران صدای و سیمای جمهوری اسلامی را به برخورد توهین آمیز با احمد رضا رادان متهم کرد.

روزنامه کیهان به دنبال پخش یک برنامه تلویزیونی با حضور فرمانده نیروی انتظامی تهران صدای و سیمای جمهوری اسلامی را به برخورد توهین آمیز با احمد رضا رادان متهم کرد.


این روزنامه با اشاره به سئوالات مجری برنامه تلویزیونی کوله پشتی در خصوص طرح امنیت اجتماعی از سوی نیروی انتظامی نوشته « مجری اين برنامه با طرح مطالب كنايه آميز به گونه ای رفتار كرد كه اولاً دون شأن رسانه ملی بود و ثانياً فرمانده زحمت كش نيروی انتظامی تهران و طرح امنيت اخلاقی به نوعی به مسخره گرفته شدند.»


کیهان در عین حال اشاره مجری به برخورد خشونت آمیز نیروی انتظامی با زنان و جوانان در طرح امنیت اجتماعی را «اقدام مشکوک» و «برنامه ریزی شده» مسئولان صدا و سیما برای تخریب چهره نیروی انتظامی معرفی کرد.


«هشدار به احزاب»


روزنامه ایران، هشدار مشاور ارشد رییس جمهوری اسلامی به احزاب را منعکس کرده و از قول مجتبی ثمره هاشمی خطاب به احزاب و روزنامه ها نوشته «ولوم انتخابات را تنظیم کنید.»


روزنامه ایران، هشدار مشاور ارشد رییس جمهوری اسلامی به احزاب را منعکس کرده و از قول مجتبی ثمره هاشمی خطاب به احزاب و روزنامه ها نوشته «ولوم انتخابات را تنظیم کنید.»

به نوشته ارگان رسمی دولت،آقای ثمره هاشمی که همزمان دو سمت مشاور ارشد احمدی نژاد و معاون سیاسی وزارت کشور را بر عهده دارد، تند شدن فضاى انتخاباتى را زودهنگام و جفا به كشور دانسته و گفته« فضاى انتخاباتى بايد نزديک انتخابات غليظ شده و اوج آن ۲۴ ساعت قبل از روز انتخابات باشد.»


روزنامه ایران در عین حال از دفاع وی از محدود کردن روش های تبلیغ نامزدهای انتخاباتی خبر داده و از قول وی نوشته تبلغ در انتخابات تاثیری ندارد.


«برخورد تهدیدآمیز با رسانه ها»


روزنامه اعتماد ملی، ازنامه جمعی از نمایندگان مجلس به رییس جمهوری اسلامی به منظور جلوگيری از برخورد تهديد آميز و سليقه ای دستگاه های دولتی با رسانه های غيردولتی خبر داده است.


این روزنامه به نقل از سعيد ابوطالب عضو کميسيون فرهنگي مجلس نوشته در این نامه به برخورد با برخی روزنامه ها ، سايت ها و خبرگزاری ها اشاره شده است.


ابوطالب: «برخی سايت های غير رسمی که مخاطب ندارند، بودجه کلانی از وزارت ارشاد دريافت کرده اند.»اعتماد ملی

به گفته این نماینده مجلس طی اين نامه که در مرحله جمع آوری امضا قرار دارد، برخي فشارها برای تغيير روش و شيوه ها و مديريت دو خبرگزاری ايسنا و ايلنا و يک سايت ايرانيوز مورد تاکيد قرار گرفته است.


اعتماد ملی انتقاد آقای ابوطالب نسبت به نحوه توزيع يارانه های نقدی بين مطبوعات و خبرگزاری های غير دولتی را نیز منعکس کرده و از قول وی نوشته «برخی سايت های غير رسمی که مخاطب ندارند، بودجه کلانی از وزارت ارشاد دريافت کرده اند.»


«حال بحرانی آیت الله مشکینی »


روزنامه جمهوری اسلامی خبر داده که حال آيت الله مشكيني بحراني است. به نوشته این روزنامه، ریيس مجلس خبرگان همچنان در وضعيت بحراني بسر می برد و علاوه بر مشكلات خونی و ريوی سيستم دفاعی بدن وی نيز دچار مشكل شده است.


جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه آقای مشکینی همچنان در « آی .سي .يو » و زير دستگاه تنفس مصنوعی است، به نقل از سرپرست تيم پزشكي نوشته«وضعيت ريوی هنوز كنترل نشده و حال وی حادتر شده است.»


مناقشه درباره انتخاب دو حقوقدان شورای نگهبان


روزنامه اعتماد از مناقشه درباره انتخاب دو حقوقدان شورای نگهبان خبر داده است.


به نوشته این روزنامه، روز گذشته مجلسی ها معترض به تعجيل ریيس مجلس در رای گيری برای انتخاب سه نفر از حقودانان پیشنهادی قوه قضائیه برای عضویت در شورای نگهبان بودند اما حداد عادل رییس مجلس در توجيه رای گيری زودرس،اين استناد را در جلسه غيرعلنی آورد که دو نفر از کانديداها عازم سفر خارج با هاشمی شاهرودی هستند و به همين دليل بايد رای گيری در همين جلسه صورت گيرد.


اعتماد درعین حال خبر داده که نمایندگان مجلس دیروز به عباسعلی کدخدائی سخنگو و عضو فعلی شورای نگهبان برای ادامه عضویت در شورای نگهبان رای ندادند.


كاهش70 درصدی سفر به شمال کشور


روزنامه همشهری از كاهش70 درصدی سفر به شمال کشور خبر داده است.


همشهری:با گذشت چند هفته از سهميه بندی بنزين، مسافرت به شهرهای شمالی كشور در فصل تابستان نسبت به سال گذشته تا ۷۰ درصد كاهش داشته است.

به نوشته این روزنامه،با گذشت چند هفته از سهميه بندی بنزين، مسافرت به شهرهای شمالی كشور در فصل تابستان نسبت به سال گذشته تا ۷۰ درصد كاهش داشته است.


محمدعلي فرخ مهر ریيس اتحاديه هتلداران و هتل آپارتمانداران استان تهران با اشاره به اين مطلب،به این روزنامه گفته«اين تاثير منفي در همه هتل های كشور محسوس بوده است، اما عمده اين ركود در نقاط شمالی و مناطق زيارتي ديده می شود.»


همشهری از قول ریيس اتحاديه هتلداران استان تهران از كاهش ۳۰ درصدی مسافرت به تهران نیز خبر داده است.


XS
SM
MD
LG