لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۰:۴۱

حمله انتحاری در کابل شش زخمی بر جای گذاشت


وزارت کشور افغانستان: که یک کاروان نظامی در کابل، روز شنبه مورد حمله انتحاری قرار گرفته و در پی آن شش نفر زخمی شده اند.

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که یک کاروان نظامی در کابل، پایتخت افغانستان، روز شنبه مورد حمله انتحاری قرار گرفته و در پی آن شش نفر زخمی شده اند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه دو نفر از زخمی شدگان خارجی هستند ولی مشخص نیست که این دو نفر غیر نظامی بودند و یا نظامی.


«زمارای بشاری» سخنگوی وزارت کشور افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفت «حمله انتحاری توسط یک خودروی حامل مواد منفجره صورت گرفته است.»


تاکنون گروه یا فردی مسئولیت این حمله انتحاری را به عهده نگرفته است.


آخرین بمبگذاری در کابل در روز ۱۵ اوت اتفاق افتاد که در پی آن سه نفر از نیروهای پلیس سفارت آلمان کشته شدند.


گروگان های طالبان


«عبدالرحیم ورداک»، وزیر دفاع افغانستان روز شنبه اعلام کرد که آزادی مهندس آلمانی که در اسارت طالبان بسر می برد یک بار دیگر هم به تعویق افتاده است.


وزیر دفاع افغانستان در مصاحبه مطبوعاتی در کابل گفت این مهندس آلمانی قرار بود آزاد شود و حتی افرادی قرار بود بروند و وی را تحویل بگیرند ولی طالبان نظرشان عوض شده است.


آقای «واردک» افزود « که تصور من این است که طالبان منتظر هستند تا نتیجه مذاکرات در مورد شهروندان گروگان کره ای را ببینند.»


به گزارش خبرگزاری آلمان، وزیر دفاع افغانستان گفت دولت افغانستان اقدام نظامی برای آزادی گروگان ها را از ابتدا در نظر گرفته ولی جامعه بین المللی و بخصوص دولت کره جنوبی از ما خواسته تا از حمله نظامی خودداری کنیم.


رودلف بی. مهندس ۶۲ ساله آلمانی در روز ۱۸ ژوئیه در استان جنوبی میدان ورداک همراه با یک مهندس آلمانی دیگر و پنج همکار افغانی توسط شورشیان طالبان ربوده شد. یکی از گروگان های آلمانی دچار حمله قلبی شد و طالبان وی را با شلیک گلوله کشتند.


طالبان مسئولیت این آدم ربایی را به عهده گرفته و گفتند حاضر هستند در قبال خروج ۳۰۰۰ سرباز آلمانی از افغانستان و آزادی شورشیان طالبان از زندان های افغانستان این گروگان ها را آزاد کنند.


به جز گروگان آلمانی، ۱۹ شهروند کره ای که برای تبلیغ مذهبی به افغانستان آمده بودند در استان غزنی به گروگان گرفته شدند.


دو مرد کره ای توسط طالبان کشته و دو زن کره ای نیز که به شدت بیمار بودند آزاد شده اند.


XS
SM
MD
LG