لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۰۵

سازمان وظيفه عمـومی نـیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) اعلام کرد مدت خدمت دوره ضرورت برای مشمولانی که از فروردين سال ۱۳۹۱ به خدمت اعزام می‌شوند ۲۱ ماه است. این سازمان همچنین از پایان «معافیت سه‌برادری» خبر داد.

سازمان وظيفه عمـومی در اطلاعیه ای اعلام کرد: «برابر ابلاغ ستاد کل نيروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای مشمولانی که از فروردين ماه سال ۱۳۹۱ به خدمت اعزام می‌شوند به نسبت مدت قانونی آنکه ۲۴ ماه بوده حسب مورد کاهش يافته است.»

please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00
لینک مستقیم

طبق اعلام سازمان وظيفه عمومی، معافيت سه‌برادری از ابتدای سال جاری متوقف شد.

در سایت سازمان وظيفه عمـومی ناجا آمده است: «معافيت سه برادری (یعنی معافيت يک فرزند از خانواده‌ای که سه فرزند آن خدمت کرده) از سال ۱۳۸۸برابر مصوبات و ابلاغيه ستاد کل نيروهای مسلح به مرحله اجرا درآمد و تا پايان سال ۱۳۹۰ نيز استمرار داشت اما اجرای اين معافيت از اول فروردين ماه ۹۱ متوقف شده است.»


طبق آخرين ابلاغيه ستاد کل نيروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای کارکنان وظيفه در نيروهای مسلح و يگان‌های حفاظت ۲۱ ماه و اين مدت برای کارکنان وظيفه مامور به دستگاه‌های غيرنظامی به جز يگان حفاظت ۲۴ ماه است و همچنين مدت خدمت کارکنان وظيفه در مناطق جنگی و امنيتی درگير ۱۸ ماه و برای کارکنان وظيفه غيربومی در مناطق امنيتی غيردرگير و مناطق عملياتی و مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه است.

سربازانی که در سال ۹۰ و قبل ازآن به خدمت اعزام شده‌اند، مدت خدمت آنان برابر مقررات سابق (مناطق عادی ۱۸ماه، مناطق جنگی و عملياتی ۱۶ ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۷ ماه) است.

پیشتر در اسفندماه سال گذشته، ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از افزایش سن سربازی از ۱۸ سال به ۱۹ سال خبر داد. این ستاد اعلام کرد که در قانون جدید ۲۴ معافیت تازه، از جمله معافیت تحصیلی برای دانشجویان دانشگاه‌های بدون کنکور در نظر گرفته شده است.

موسی کمالی، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که این قانون جدید ۲۲ آبان‌ماه تصویب و دوم آذرماه به تایید شورای نگهبان رسیده است.

به گفته وی ۲۲ آذرماه دفتر ریاست جمهوری این قانون جدید را به نیروهای مسلح ابلاغ کرده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG