لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۳۴

امیرارجمند: خانواده موسوی تهدید شده‌اند اطلاع‌رسانی نکنند


میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

وبسايت کلمه٬ نزديک به ميرحسين موسوی گزارش داده که فرزندان ميرحسين موسوی تهديد شده‌اند که هرگونه خبررسانی درباره پدر و مادرشان٬ با قطع ارتباط کامل آنها با آقای موسوی و خانم رهنورد پاسخ داده می‌شود.

اين درحالی است که خانواده آقای موسوی نسبت به وضعيت جسمی ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد ابراز نگرانی می‌کنند و گفته‌اند که آقای موسوی روز دوشنبه برای انجام آزمايشات پزشکی به بيمارستان برده شده است.

راديو فردا در اين باره با اردشير اميرارجمند٬ مشاور ارشد ميرحسين موسوی گفت‌وگو کرده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00
لینک مستقیموبسايت کلمه گزارش داده در دو هفته اخير وضعيت جسمی آقای موسوی مناسب نبوده و با درد در ناحيه قلب و افت فشار خون روبه‌رو بوده. آيا اقدامی برای درمان آقای موسوی شده؟

اردشير اميرارجمند: روز دوشنبه صبح آقای موسوی برای انجام بعضی از آزمايش‌‌های پزشکی به بيمارستان قلب منتقل شد و بعد از چند ساعت بار ديگر به زندان خانگی برده شد.

آقای موسوی در وضعيت جسمانی قرار دارد که لازم است پزشک مورد اعتماد به طور مستمر او را تحت نظر داشته باشد ولی متاسفانه پروتکل پزشکی درمورد او رعايت نمی‌شود. از طرف ديگر به خانواده او فشار زيادی وارد می‌شود که از دادن اخبار خودداری کنند و خبری درباره آقای موسوی درز نشود.

- آقای اميرارجمند به هرحال آقای موسوی و خانم رهنورد از بهمن سال ۸۹ در حصر خانگی هستند. چرا الان خانواده ايشان تهديد می‌شوند؟

اردشير اميرارجمند: اينکه چرا اين کار را انجام می‌دهند٬ کاملا روشن است. آقايان فکر می‌کنند که هربار صحبت از آقای موسوی و کروبی و خانم رهنورد شود٬ مردم از خودشان می‌پرسند که چه اتفاقی افتاده است.

از خودشان خواهند پرسيد که انتخاباتی بود و در آن اين افراد ادعاهايی کردند و صحبت‌هايی کردند درباره آينده کشور و درمورد کشاورزان٬ روستاييان و کارگران٬ درباره اينکه آينده اقتصادی کشور که اينطور خواهد شد٬ در رابطه با تحريم‌های سازمان ملل٬ اثرات آن و پرونده هسته‌ای٬ درباره معيشت مردم و آينده کشور پيش‌بينی‌هايی کردند که اين پيش‌بينی‌ها درست درآمده است.

هروقت که از آقای موسوی و کروبی صحبت شود٬ به صورت ناخودآگاه اين مسايل در ذهن مردم متبادر می شود. اگر که صحبت از آقای موسوی و کروبی می‌شود همه اين سوالها دوباره مطرح می‌شود و همه ذهنيت‌ها برگردانده می‌شود و آن چيزی که آقايان را نگران می‌کند اين است٬ بخاطر اين است که نمی‌خواهد صحبتی از آقای موسوی و کروبی و خانم رهنورد صورت بگيرد. به هرحال ما در وضعيتی قرار داريم که چهار سال از انتخابات قبلی گذشته و درآستانه انتخابات جديد هستيم.

سه نفر را مدت دو سال است که بی‌جهت زندانی کرده‌اند. اگر دليل و مدرکی دارند٬ بايد آنها را محاکمه کنند. اگر اينها دروغ گفته‌اند٬ دزدی کرده‌اند٬ خيانت کرده‌اند٬ چهار سال وقت داشتند مدرک جمع کنند. اگر مدرکی نيست٬ بايد آنها را آزاد کنند. اينکه آقايان فکر می‌کنند اگر بروند و با آمريکا مذاکره کنند٬ کسی متوجه نمی‌شود اشتباه است. خبرش منتشر می‌شود. در دنيايی هستيم که اخبار پنهان نمی‌ماند. حالا چطور انتظار دارند که خبری درمورد آقای موسوی و خانم رهنورد پنهان بماند و اگر گفته می‌شود٬ بايد خانواده را تحت فشار قرار بدهند؟

- آقای اميرارجمند خانواده آقای موسوی به چه تهديد شده‌اند؟ به آنها گفته شده در مورد وضعيت آقای موسوی و خانم رهنورد اطلاع‌رسانی نکنند در غير اينصورت چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اردشير اميرارجمند:
انواع و اقسام فشار به تک‌تک اعضای خانواده وارد می‌کنند. در مورد مسايل شغلی و خانوادگی و قطع ارتباطات آنها را تحت فشار می‌گذارند. الان برای خانواده مهم اين است که از وضعيت آق ای موسوی و خانم رهنورد اطلاع داشته باشند . خانواده او به انواع مختلف تهديد شده‌اند.

- به‌طور کلی وضعيت جسمی آقای موسوی چطور است؟ دو ماه پيش هم عمل آنژيوگرافی داشت. گفتيد روز دوشنبه هم به بيمارستان منتقل شد و به منزل بازگردانده شد. خبری داريد که وضعيت جسمی آقای موسوی و خانم رهنورد چطور است؟

اردشير اميرارجمند:
از نظر روحی هردو بسيار خوب هستند. خانم رهنورد دچار لرزش صورت و دست است. اين مساله قبلا وجود نداشته. آقای موسوی زمانی که به حصر خانگی رفت٬ در سلامت کامل بود اما الان مشکلات قلبی پيدا کرده. نه محيط نگهداری او آرام است و نه مراقبت‌های پزشکی بر اساس پروتکل لازم صورت می‌گيرد. لذا خبررسانی در اين زمينه در حد بسيار پايين است.

ما اميدواريم که قوه قضاييه به اين مساله توجه کافی داشته باشد و هرچه زودتر بولتن مستمر سلامتی آقای موسوی منتشر شود. به هرحال در کشوری که هيچکس مسووليت قانونی اعمالی که بايد انجام دهد را برعهده نمی‌گيرد٬ اين مساله بسيار حائز اهميت است که هرچه زودتر پرونده قضايی آقای موسوی و خانم رهنورد و آقای کروبی روشن شود. باز هم تاکيد می‌کنم يا اين افراد بايد فوری آزاد شوند٬ يا محاکمه عادلانه و علنی شوند تا مشخص شود که اين افراد به چه متهم هستند و آنها هم چه حرفهايی برای زدن به مردم دارند.

  • 16x9 Image

    فرین عاصمی

    فرین عاصمی از دبیران، خبرنگار و مجری رادیو فرداست. او از سال ۱۳۸۲ به رادیو فردا پیوسته و پیش از آن در بعضی از روزنامه‌های داخلی از جمله روزنامه ایران کار می‌کرد. او بین سال‌های ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ مدتی در بی‌بی‌سی فارسی مشغول به کار بود و از سال ۱۳۸۹ تاکنون هم در رادیو فردا مشغول است.

    فرین عاصمی را در تلگرام در این کانال دنبال کنید: ​https://telegram.me/Fareenassemi

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG