لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۵۶

«اوباما محکم ظاهر شد، رامنی خوب دفاع کرد»


«سی ان ان» در تحلیلی در مورد دومین مناظره ریاست جمهوری آمریکا که روز سه شنبه برگزار شد، می نویسد «اوباما محکم ظاهر شد، رامنی خوب دفاع کرد.»

به گزارش شبکه «سی ان ان»، باراک اوباما، رئيس جمهور آمریکا، که در مناظره پيشين در مقابل ميت رامنی، نامزد حزب جمهوريخواه، ضعيف ظاهر شده بود، اين بار با قدرت از مواضع خود و عملکرد دولتش در چهار سال گذشته دفاع کرد.

وی همچنین رقيب جمهوریخواه خود را به عدم ثبات در موضع گيری متهم کرد.

در مقابل، ميت رامنی نيز با اشاره به آمار بالای بيکاری در آمريکا سياست های رئيس جمهوری را به ضرر کشور دانست و در مورد حادثه ليبی دولت کنونی را به سياسی کاری متهم کرد.

مناظره اخير که به مدت ۹۰ دقيقه در محل دانشگاه هوفسترا واقع در شهرستان همپستيد ايالت نيويورک برگزار شد، با شرکت دو نامزد در حضور تماشاچيان و با مجری گری «کندی کرولی»، گزارشگر سياسی ارشد شبکه سی ان ان، صورت پذيرفت.

در دومين مناظره انتخاباتی ميان نامزد ها، باراک اوباما گفت که سياست های رقيب جمهوريخواهش در صورت انتخاب به رياست جمهوری تنها در خدمت ثروتمندان خواهد بود. ميت رامنی نيز پيوسته با يادآوری سابقه اوباما در مقام رياست جمهوری، وجود ميليون ها نفر بيکار در سطح آمريکا و رشد اقتصادی کُند را نشانه شکست سياست های اوباما دانست.

باراک اوباما اين بار پرانرژی تر و جدی تر از دفعه پيشين در انتقاد از ميت رامنی گفت: «فرماندار رامنی می گويد که برنامه پنج رأسی دارد. فرماندار رامنی برنامه پنج رأسی ندارد، برنامه يک رأسی دارد و آن برنامه هم شامل خدمت به ثروتمندان برای امتياز دادن به آنها و تبديل آنها به تافته جدا بافته است.» ميت رامنی پاسخ داد که اوباما به عنوان «يک سخنگوی عالی قبول دارد، اما سياست های ايشان کار نمی کند.»

رامنی اعلام کرد که در صورت انتخاب شدن به عنوان رئيس جمهوری، طبقه متوسط جامعه را الويت کاری خود قرار خواهد داد.

از ديگر مسائل مورد اشاره هر دو نامزد انتخابات رياست جمهوری موضوع حادثه حمله يازدهم سپتامبر در ليبی بود که منجر به کشته شدن چهار شهروند آمريکايی از جمله سفير آمريکا در ليبی شد. ميت رامنی گفت که دولت اوباما با سياسی بازی بلافاصله اصل ماجرا را اعلام نکرد. اوباما نيز در مقام دفاع از خود و دولتش گفت اتهام سياسی بازی عليه هرکدام از ياران خود را در دولت «توهين آميز» می داند.

از زمان مناظره قبلی تيم مشاوران باراک اوباما به وی اعلام کرده بودند که نيازمند ترسيم چهره ای مصمم از خود در برابر ميت رامنی است.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG