لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۵۳

لوک اویل فعالیت نفتی خود در ایران را متوقف می کند


شرکت نفتی روسی لوک اويل، روز دوشنبه ۲۲ اکتبر، اعلام کرد که اين شرکت مجبور است به دليل تحريم های ايالات متحده، فعاليت خود در ايران را به زودی متوقف کند.

شرکت روسی لوک اويل، روز دوشنبه ۲۲ اکتبر، اعلام کرد که مجبور است به دليل تحريم های ايالات متحده، فعاليت خود را در ايران، به زودی متوقف کند.


به گزارش خبرگزاری رويترز، مقام های لوک اویل اعلام کرده اند که به دليل تحريم های آمريکا عليه ايران، این شرکت نمی تواند بيش از بيست ميليون دلار در ايران سرمايه گذاری کند.


همچنین لئونيد فدون، معاون شرکت لوک اويل به خبرگزاری اينترفکس گفت: «ما مجبوريم پروژه نفتی اناران را در ايران متوقف کنيم و اين در حالی است که ما بزرگترين مخزن نفتی را در ايران کشف کرده ايم.»


مقامات لوک اویل اعلام کردند که به دليل تحريم های آمريکا عليه ايران، این شرکت نمی تواند بيش از بيست ميليون دلار در ايران سرمايه گذاری کند.

وزارت امور خارجه آمريکا شرکت های خارجی را که بيش از بيست ميليون دلار در تاسيسات نفتی ايران سرمايه گذاری کنند، تحريم می کند.


سهم شرکت لوک اويل در اين پروژه ۲۵ درصد و سهم شرکت نروژی استات اويل هيدرو ۷۵ درصد است.


برای اولين بار در سال ۲۰۰۵، در محل پروژه اناران نفت کشف شد و اين دو شرکت، ذخاير نفتی موجود در اين ميدان را «حدود دو ميليارد بشکه» تخمين زده اند.


شرکت آمريکايی «کونوکو فيليپز» حدود بيست درصد از سهام شرکت لوک اويل را در اختيار دارد.


لوک اويل سال گذشته حدود ۲۲ درصد از محصولات نفتی خود را در بازار آمريکا به فروش رسانده است و دارای حدود دو هزار پمپ بنزين در اين کشور است.


مقام های ايرانی هنوز درباره تصمیم اخیر شرکت لوک اویل اظهار نظر نکرده اند.


قانون «تحريم عليه ايران» که در سال ۱۹۹۶ در کنگره آمريکا به تصويب رسيد، برای مجازات هر شخص يا شرکتی است که بيش از ۲۰ ميليون دلار در تاسيسات نفتی ايران سرمايه گذاری کند.


تاکنون دولت آمريکا هيچ شرکت خارجی را طبق اين قانون تحريم نکرده است. شرکت نروژی استات اويل هيدرو در ميدان پارس جنوبی نيز در زمينه اکتشاف گاز فعاليت می کند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG