لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ تهران ۱۴:۱۸

اسانلو و مددی به زندان محکوم شدند


منصور اسانلو و ابراهيم مددی، رهبران سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، به ترتيب به پنج و دو سال حبس تعزيری محکوم شدند.
منصور اسانلو و ابراهيم مددی، رهبران سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، به ترتيب به پنج و دو سال حبس تعزيری محکوم شدند.

منصور اسانلو و ابراهيم مددی، رهبران سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، که در حال حاضر در بازداشت به سر می برند، به ترتيب به پنج و دو سال حبس تعزيری محکوم شدند.


به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، شعبه ۳۶ دادگاه تجديد نظر استان تهران، حکم پنج سال حبس تعزيری منصور اسانلو، رييس سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه را تاييد کرده است.


پرويز خورشيد، وکيل منصور اسانلو در همين زمينه به ايسنا گفت که موکل وی به بند عمومی زندان اوين منتقل شده است. آقای خورشيدی افزود اتهام منصور اسانلو اقدام عليه امنيت ملی و تبليغ عليه نظام بوده است.


ابراهيم مددی، معاون سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نيز، به اتهام اقدام عليه امنيت ملی به دو سال حبس تعزيری محکوم شده است.


حدود دو ماه پيش دو سازمان بين المللی کارگری به سازمان بين المللی کار، در مورد ادامه بازداشت منصور اسانلو، رييس هيئت مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، شکايت کردند.


«ربوده شدن منصور اسانلو»


در شکايت نامه فدراسيون جهانی کارگران حمل و نقل و کنفدراسيون بين المللی اتحاديه های آزاد کارگری، با اشاره به آنچه که «ربوده شدن آقای اسانلو در ۱۹تيرماه» ناميده شده، آمده است:«بازداشت کنندگان بدون آنکه مجوزی برای بازداشت اين فعال کارگری داشته باشند، اقدام به اين کار کردند.»


آقای اسانلو روز ۱۹ تيرماه درنزديکی منزل خود توسط چهار مرد ناشناس مورد ضرب و جرح قرار گرفت و بازداشت شد.


شاهدان عينی گفته اند که ماموران هنگام ضرب و جرح و بازداشت رييس هيئت مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه فرياد می زدند که در حال بازداشت يک دزد هستند.


پيشتر، پروانه اسانلو در مورد دستگيری شوهرش به راديو فردا گفته بود:«اتهامی که به آقای اسانلو وارد شده، بی دليل و بی پايه و اساس است، زيرا او را در ارتباط با پرونده سنديکای شرکت واحد بازداشت کرده اند. ايشان هميشه به خاطر سنديکا بازداشت شده است، اما دراين بازداشت ها، به تنها چيزی که اشاره نمی شود، موضوع سنديکا است.»


ابراهيم مددی نيز روز ۱۸ مرداد ماه گذشته در مقابل منزل منصور اسانلو، رييس هيات مديره سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، درمنطقه نارمک تهران بازداشت شد.


پرویز خورشید، وکيل آقای مددی نيز، پيش از اين در مورد بازداشت وی، به ایسنا گفته بود:«اعتقاد ما بر اين است که اين بازداشت به صورت غيرقانونی صورت گرفته است، زيرا اين افراد تنها قصد ديدار با خانواده اسانلو را داشتند و جرمی مرتکب نشده اند.»


XS
SM
MD
LG