لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۴۷

کنسولگری آمریکا در پیشاور هدف حمله قرار گرفت


درب کنسولگری آمریکا پس از حمله انتحاری.

حمله مردان مسلح به کنسولگری آمريکا در پيشاور، و انفجار در یک گردهمایی سیاسی در ایالت سرحد شمال غرب این کشور دستکم ۴۶ نفر کشته برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طالبان پاکستان مسئوليت اين حملات را بر عهده گرفته و ادعا کردند که اين حملات پاسخی به بمباران های اخير آمريکاست که رهبران اين گروه را در مرز بين افغانستان و پاکستان هدف قرار داده بود.

گروه طالبان همچنان اعلام کرد، به حملات خود عليه اهداف آمريکايی ادامه می دهد.

مردان مسلح ،دوشنبه، در اين حمله از نارنجک و اسلحه سبک استفاده کرده و دو خودرو نيز در عمليات انتحاری در نزديکی کنسولگری آمريکا منفجر شدند ولی مهاجمان نتوانسته اند وارد اين مجتمع شوند.

دستکم هشت فرد مسلح در اين عمليات شرکت داشته و پنج مامور امنيتی در درگيری با مهاجمان جان خود را از دست دادند.

آمريکا اين حمله را محکوم و اعلام کرد، دو مامور پاکستانی که از کنسولگری محافظت می کردند، کشته و تعدادی نيز به شدت زخمی شدند ولی هيچ آمريکايی در جريان اين حمله کشته نشده است.

رابرت گيبز، سخنگوی کاخ سفيد گفت که در گذشته حملاتی که موجب کشته شدن پاکستانی ها شده بود، عزم اسلام آباد را برای مبارزه با شبه نظاميان راسختر ساخته است.

آصف علی زرداری، رییس جمهور پاکستان نيز دوشنبه در سخنانی در پارلمان اين کشور گفت، شبه نظاميان و افراطی گرايی مهمترين تهديد برای امنيت کشور است. وی قول داد تا آخر به مبارزه با شبه نظاميان ادامه دهد.

پليس پاکستان هم اعلام کرد که دو خودرو در ۵۰ متری ايستگاه بازرسی نزديکی به کنسولگری منفجر شدند.

پليس پاکستان همچنين گزارش کرد که يک بمبگذار انتحاری روز دوشنبه يک مراسم حزب عوامی ملی در منطقه دير سفلی، واقع در ايالت سرحد شمال غرب، را مورد حمله قرار داده است.

در اين انفجار دستکم ۴۱ نفر جان باختند و ۸۲ نفر ديگر زخمی شدند. در سه سال گذشته حدود سه هزار و ۲۰۰ نفر در پاکستان بر اثر انفجار بمب و حملات انتحاری کشته شدند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG