لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۵۲

دادگاه تجدید نظر رکسانا صابری در تهران برگزار شد


رکسانا صابری
دادگاه تجديد نظر رکسانا صابری، خبرنگار ايرانی – آمريکايی که به اتهام جاسوسی به هشت سال زندان محکوم شده، روز یکشنبه، در تهران برگزار شد. وکیل خانم صابری می گوید که دادگاه تا چند روز دیگر حکم خود را صادر می کند.

عبدالصمد خرمشاهی، وکیل خانم صابری پس از پایان جلسه دادگاه به رویترز گفت که «وی امیدوار و خوشبین است که حکم جدید تفاوتی اساسی با حکم قبلی داشته باشد.»

آقای خرمشاهی افزود که دادگاه به «وی و همکارش وقت کافی برای ارائه دفاعیات از رکسانا صابری داده شده و خود خانم صابری نیز فرصت یافته از خود دفاع کند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رکسانا صابری در هنگام ورود به دادگاه «رنگ پریده و لاغر» به نظر می رسیده و سه مامور امنیتی وی را همراهی می کردند.

این خبرگزاری افزود که پدر رکسانا صابری اجازه نیافته در دادگاه حضور داشته باشد.

رکسانا صابری بهمن ماه سال گذشته دستگير شده و در زندان اوين به سر می برد. او در اعتراض به حکم زندان خود، به مدت دو هفته اعتصاب غذا کرد.

رضا صابری، پدر رکسانا، روز چهارشنبه در گفت و گویی با رادیو فردا گفت که دخترش، رکسانا، از دو روز پیش اعتصاب غذای خود را متوقف کرده است.

آقای صابری گفت این خبر را شب سه شنبه دخترش به وی اعلام کرده است.

به گزارش رویترز آقای صابری روز سه شنبه گفته بود که رکسانا صابری، خبرنگار ایرانی-آمریکایی به دلیل اعتصاب غذا به شدت ضعیف شده است.

ركسانا صابرى در شش سال گذشته در ايران به سر برده و براى شبكه‌هاى خبرى از جمله بى‌بى‌سى و راديو ان‌پى‌آر گزارش تهيه مى‌كرد.

مقامات ایران در ابتدا با تأیید بازداشت خانم صابری از ذکر اتهام این خبرنگار آزاد خودداری کرده و تنها به این نکته اشاره می‌کردند که او از سال ۱۳۸۵ شمسی بدون مجوز وزارت ارشاد در ایران فعالیت کرده است.

وزارت خارجه آمريکا و بسياری از گروه های حقوق بشر و مدافع حقوق روزنامه نگاران در سرتاسر جهان، خواستار آزادی رکسانا صابری شده اند.

XS
SM
MD
LG