لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۴۵
پلیس آمریکا می گوید جوهر سارنائف، مظنون دوم در بمبگذاری های بوستون دستگیر شده است. تامرلن سارنائف، یکی دیگر از مظنوئان پیشتر در درگیری با پلیس کشته شده بود.

پلیس بوستون در پیام توئیتری خود اعلام کرد "دستگیر شد و وحشت به پایان رسید."

به گزارش سی ان ان پلیس آمریکا مظنون دوم در بمبگذاری های بوستون را که در قایقی در «واترتاون» بوستون پنهان شده بود، دستگیر کرده است.

به گفته پلیس، وی مچروح است و به بیمارستان منتقل شده است.

پلیس آمریکا در بوستون روز چمعه عملیات خانه به خانه ای برای دستگیری جوهر سارنائف آغاز کرده و از ساکنان شهر خواسته بود در منازل خود بمانند.

روز جمعه، تمامی مدارس در بوستون تعطيل شده و سرويسهای حمل و نقل عمومی و مراکز خريد نيز بدستور مقامات محلی فعاليتهای خود را متوقف شدند.

دو مظنون که از اقلیت چچن در آمریکا هستند، با هم برادرند و جوهر و تامرلن (تیمور لنگ) سارنائف نام دارند.

با کشته شدن یکی از مظنونان بمبگذاری ماراتون بوستون در بامداد روز جمعه عملیات گسترده برای دستگیری مظنون دیگر ادامه داشت.

روز دوشنبه، ۲۶ فروردین‌ماه، انفجار دو بمب در نزدیکی خط پایان ماراتن بوستون، به کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن دست‌کم ۱۸۰ نفر منجر شد که حال ۱۷ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

خبر مرگ یک مظنون به بمب‌گذاری در روز جمعه پس از آن منتشر شد که اف‌بی‌آی، پلیس فدرال آمریکا، چندین عکس و فیلم از دو مرد جوان منتشر کرد که کلاه کپی سیاه و سفید به سر و کوله‌پشتی به پشت دارند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که پنج‌شنبه شب مظنونین با مواد منفجره و شلیک گلوله به نیروهای پلیس حمله کردند، اما پس از مدتی یکی از آنها که به عنوان «مظنون شماره یک» شناخته می‌شود زخمی و بازداشت شده، اما در بیمارستان جان داده است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG