لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۵۳

«تن تن» رکورد حراج کميک استريپ را شکست


تن تن در آمریکا رکورد شکست
جلد کتاب «تن تن در آمريکا» روز شنبه در حراجی در شهر پاريس به قيمت يک ميليون و ۶۰۰ هزار دلار به فروش رفت.

اين کتاب در سال ۱۹۳۲ چاپ شده و گفته می شود که فقط پنج جلد از آن در سراسر جهان وجود دارد.

در سال ۲۰۰۸ نيز نسخه ديگری از طرح های اصلی همين کتاب به قيمت ۹۷۰ هزار دلار به فروش رفت که تا آن زمان بالاترين رقم حراج يک کتاب کميک استريپ در سطح جهان بود.

خالق شخصيت تن تن «ژرژ پروسپر رمی» و اهل بلژيک بود اما برای امضا خود از نام هنری « هرژه » استفاده می کرد.

ماجراهای تن تن در آمريکا سومين مجموعه از کتابهای کميک تن تن است که در سالهای اول دهه ۱۹۳۰ ميلدی ابتدا به صورت ضميمه يکی از روزنامه های بلژيکی منتشر شد.

از پنج نسخه ای که از مجموعه ماجراهای تن تن در آمريکا موجود است دو نسخه آن در مالکيت کلکسيونرهای خصوصی است. موسسه ای که حراج اخير در آن برگزار شده اعلام کرد که خريدار اين کتاب ترجيح می دهد نام وی برملا نشود.

در ميان کتابهای کميک محصول آمريکا رکورد گرانقيمت ترين متعلق به مجموعه ای است از داستان های «بت من»، به نام «بازگشت شواليه تاريکی».

« فرانک ميلر » و « کلاوس جانسون » اين اثر را در سال ۱۹۸۶ خلق کردند. اين مجموعه در سال ۲۰۱۱ به بهای تقريبا ۵۰۰ هزار دلار به فروش رفت.

به گزارش «هاليوود ريپورتر»، در حراج روز شنبه در پاريس طرح های مربوط به کتابهای ديگری از مجموعه ماجراهای تن تن به نام « پرواز ۷۱۴ به سيدنی» به های چند صد هزار دلار به فروش رفت.
ولی اثر ديگری که توجه فراوانی به خود جلب کرد نسخه ای از کتاب « کاشفان روی کره ماه » بود که علاوه بر « هرژه » سه فضانورد آمريکايی يعنی « نيل آرمسترانگ » ، « باز آلدرين » و « مايکل کالينز » آن را امضا کرده اند. اين کتاب به بهای ۴۲۰ هزار دلار به فروش رفت.
XS
SM
MD
LG