لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۲۲
مارتين نسيرکی، سخنگوی بان گی‌مون، دبیرکل سازمان ملل، روز يکشنبه با انتشار بيانيه‌ای از نگرانی بان گی‌مون در مورد تشديد خشونت در سوريه خبر داد.

در اين بيانيه آمده است که گزارش های نگران‌کننده‌ای که مخابره شده از کشتار غيرنظاميان در روستای «عقرب» در نزديکی شهر حماه خبر می دهد.

اهالی اين روستا که مانند بشار اسد به اقليت علوی تعلق دارند، مورد حمله قرار گرفته‌اند و حدود ۲۰۰ نفر از آنها کشته يا زخمی شده‌اند.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل، همچنین گفت مدارک و شواهد متعددی در دست است که از حملات مکرر هلیکوپترها و هواپیماهای ارتش سوریه به مناطق مسکونی، خبر می دهد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی می‌نویسد که جت‌های جنگی سوریه روز یکشنبه ۲۶ آذر اردوگاه یرموک که پذیرای پناهندگان فلسطینی است را بمباران کرده و دست‌کم ۲۵ تن را در آنجا کشته‌اند.
مخالفان می گویند، شماری نیز که در مسجدی پناه گرفته بودند در همان جا هدف حمله واقع شده اند.

بنا بر این گزارش در چند هفته گذشته حمله هواپیماهای نظامی به مناطقی که مخالفان در آن سنگر گرفته اند ادامه داشته و به طور مستمر مناطق اطراف فرودگاه بین المللی دمشق هدف این حمله ها بوده است.

اردوگاه پناهندگان یرموک در حومه شرقی دمشق واقع شده و به گزارش رویترز، از مناطق استراتژیکی است که مخالفان قصد دارند از راه آن برای ورود به پایتخت و سقوط نظام حکومتی بشار اسد استفاده کنند.

در جریان درگیری میان مخالفان شبه نظامی و نیروهای حکومتی هم‌چنین روز شنبه گزارش شد که دانشکده افسری در شمال حلب پس از پنج روز درگیری به دست مخالفان افتاده است.

فعالان مخالف دولت سوریه به رویترز گفته اند که هواپیماهای نظامی با راکت به طور مستقیم به اردوگاه یرموک حمله کرده و آن را هدف قرار دادند و این حمله تصادفی یا اشتباهی نبوده است. ویدئویی هم روی یوتیوب ارسال شده که حمله به مسجد و پراکنده شدن اجساد کشته‌شدگان را نشان می دهد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG