لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۱۸:۲۷

آلبوم تازه الويس پريسلی به بازار می آید!


الویس پریسلی، يکی از تاثير گذارترين و محبوب ترين هنرمندان موسيقی در جهان به شمار می رفت.(عکس: EPA)


با کمک تکنولوژی، الويس پريسلی، «پادشاه راک اند رول»، سی و يک سال پس از مرگش آلبوم تازه ای را با هماوايی ستارگان موسيقی کانتری به بازار عرضه خواهد کرد. اين آلبوم قرار است ۱۴ اکتبر منتشر شود.


به نوشته فيگارو، الويس پريسلی، سی و يک سال پس از مرگش در پائيز امسال آلبوم جديدی منتشر خواهد کرد.


«پادشاه راک اند رول» با خوانندگان بزرگ موسيقی کانتری، از جمله مارتينا مک برايد، لی آن ريمز، سارا اوآنز، گرچن ويلسون، آن مورای، امی گرانت و همچنين کری آندروود، برندگان فصل چهارم «آمريکن ايدول»، نسخه آمريکايی «ستاره جديد» که نزديک به سی ميليون تماشاگر تلويزيونی دارد، ترانه های دو صدايی اجرا خواهد کرد.


ضبط اين آلبوم محصول مشترک «سونی بی ام جی» و موسسه الويس پريسلی خواهد بود.


جان اينگراسيا، مدير «سونی بی ام جی» در اين باره می گويد: «اين نمونه ای عالی از ابتکار در ترانه های الويس است که می تواند سليقه امروزی هواداران جديد و قديمی او را راضی کند.»


اين آلبوم مجموعه ترانه های دو صدايی با الويس پريسلی در باره کريسمس است. اجرای چنين ترانه هايی، سنتی بسيار مردمی و متداول است.


الويس پريسلی در زمان حيات خود بيست ترانه با مضمون کريسمس ضبط کرده بود که تنها در ايالات متحده آمريکا بيش از ۲۵ ميليون نسخه از آن ها فروش رفت.


پريسيلا پريسلی، همسر الويس که اکنون ۶۳ سال سن دارد با خوشحالی از اين موضوع می گويد: «مطمئن هستم که الويس از اين که اين هنرمندان با همکاری وی نسخه های جديدی از ترانه های کريسمسی او را اجرا کنند خوشحال و راضی می شد.»


از جمله ترانه هايی که الويس با اين خوانندگان اجرا خواهد کرد از اين قرارند:


«کريسمس آبی» با هم صدايی مارتينا مک برايد


«اين جا بابا نوئل می آيد» با لی آن ريمز


«کريسمست مبارک» با گرچن ويلسون


«کريسمس سفيد» با امی گرانت


«برای کريسمس خانه خواهم بود» با کری آندروود


گوردون استاکر، يکی از اعضای گروه کر اين آلبوم جديد می گويد: «اين کار خيلی با سليقه انجام شده است. ما از همان موسيقی ای که در نسخه اصلی آلبوم کريسمس الويس در سال ۱۹۵۷ به کار برده شده استفاده خواهيم کرد.»


به نظر می رسد اين آلبوم نيز همچون نسخه اصلی آن مورد استقبال قرار گيرد. اين آلبوم الويس پريسلی با ۹ ميليون فروش پرطرفدارترين آلبوم در آمريکا بود.


الويس پريسلی در هشتم ژانويه ۱۹۳۵ به دنيا آمد و در ۱۶ اوت ۱۹۷۷ ديده از جهان فرو بست. او يکی از تاثيرگذارترين و محبوب ترين هنرمندان موسيقی در جهان بود که همچنان طرفداران بسياری در کشورهای مختلف دارد. برخی صاحب نظران او را نابغه موسيقی «راک اند رول» می دانند.


پريسلی علاوه بر موسيقی در سينما نيز فعال بود. او در طول عمر کوتاه خود در سی و يک فيلم بلند ايفای نقش کرد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG