لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۱:۳۲

فدرر قهرمان تنیس جام مسترز شانگهای شد


راجر فدرر جايزه نقدی ۶۰۰ هزار دلاری جام مسترز شانگهای را برد.


راجر فدرر با پيروزی قاطع ۲-۶، ۳-۶ و ۲-۶ بر داويد فرر، به چهارمين قهرمانی تنيس جام مسترز در شانگهای چین دست يافت.


تنيس باز شماره يک مردان جهان با مجموعه ای از ضربه های کوبنده زمينی، تنها به ۹۸ دقيقه زمان نياز داشت تا تنيس باز آماده اسپانيايی را در مسابقه پايانی شانگهای چين شکست دهد.


فدرر سوييسی تنها يک بار در گيم پنجم از « ست » دوم به زحمت افتاد که به سرعت بحران را فرو نشاند تا به پنجاه و سومين قهرمانی دوران تنيس خود و جايزه نقدی ۶۰۰ هزار دلاری دست يابد.


این تنیس باز پر افتخار در پايان گفت: « برای من تجربه جالبی است که يک بار ديگر پيروز شده ام.»


تنيس باز شماره يک مردان جهان با مجموعه ای از ضربه های کوبنده زمينی، تنها به ۹۸ دقيقه زمان نياز داشت تا تنيس باز آماده اسپانيايی را در مسابقه پايانی شانگهای چين شکست دهد.

فرر به عنوان تنيس باز « سيد » شش رقابت های شانگهای، پديده مسابقه ها بود و تا مرحله پايانی بی شکست پيش رفت. با اين حال تنيس باز ۲۵ ساله در هفت مسابقه پيشين خود هيچگاه بر فدرر پيروز نشده و اين مسئله بر ذهن او سنگينی می کرد.


برای فرر مسابقه با بدترين شکل ممکن آغاز شد زيرا فدرر دو بار از سرو او امتياز گرفت تا ست نخست تنها ۲۶ دقيقه برای پيروزی فدرر وقت ببرد.


تنيس باز اسپانيايی ست دوم را با اعتماد به نفس بيشتری آغاز کرد، اما اشتباهات او در سرويس های گيم هفتم تعيين کننده نتيجه ست به سود فدرر شد .


وقتی ستاره سوييسی به سرويس های آتشين و بی بازگشت خود ادامه داد، فرر بيش از پيش چهره محکوم به شکست گرفت و برنده ست سوم ترديد ناپذير فدرر بود.


هنگامی که فدرر با يک ضربه « فورهند » کار را به پايان رساند به دومين قهرمانی پياپی جام مسترز دست يافت.


در تاريخ تنيس تنها سه بازيکن ديگر مسابقه پايانی آخر فصل را برای چهار بار و يا بيشتر برده اند. سه تنیش باز دیگر، ايلی ناستازه، ايوان لندل و پيت سامپراس بودند.


اما فرر، که در راه رسيدن به مرحله پايانی رافائل نادال و نوواک جوکوويچ را شکست داده بود، اعتقاد داشت که فدرر بهترين است.


او در پايان گفت: « فدرر نه تنها شماره يک جهان است که او بهترين تنيس باز مرد تاريخ تنيس هم محسوب می شود. او برنده ۱۲ گراند اسلم بوده و مطمئنم که به رکورد ۱۴ بار قهرمانی هم می رسد. او همه کاری می تواند بکند. فدرر سرو های بسيار خوبی می زند و در زدن ضربه های « فورهند » و « بک هند » عالی است. او نقطه ضعف ندارد.»


XS
SM
MD
LG