لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۲۳:۲۹

۲۱ نفر در جاده های پر برف ايران جان باختند


بارش برف سنگين بسیاری از جاده های منتهی به شمال ایران را بسته است.

گزارش منابع خبری در ايران حاکی است که روز يکشنبه ۲۱ نفر در جاده های ايران به علت واژگونی خودرو و سرمازدگی جان خود را از دست داده اند.


بارش برف سنگين در روزهای اخير در مناطق مرکزی و شمالی ايران سبب اختلال در رفت و آمدها و بسته شدن ۳۱ جاده ارتباطی ايران شده است.


فرهاد رضوانی، رييس اداره فوريت های پزشکی اورژانس کشور يکشنبه شب به خبرگزاری فارس گفت: «بر اساس آخرين آمار موجود طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ نفر به علت واژگونی خودرو جان خود را از دست دادند که از اين تعداد چهار نفر بر اثر سرمازدگی جان باختند.»


وی گفت:«بيشترين مشکل در محور جاده هراز و محور قزوين – رشت بود که با همکاری هلال احمر، راهداری، پليس راه و اورژانس تاکنون حدود ده هزار نفر از افراد در راه مانده در ساختمان های راهداری اسکان يافته اند.»


پليس راه ايران روز يکشنبه هشدار داده بود که به دليل بارش برف حدود ۵۰ خودرو در جاده تهران – شمال زمينگير شده اند و در صورتی که به آنها سوخت و امکانات نرسد، احتمال بروز خطر برای سرنشينان آنها وجود دارد.


  • «موج سرمای روزهای اخير در کشور، در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.»
محمود احمدی نژاد

اعلام اين آمار در حالی صورت می گيرد که محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری ايران روز دوشنبه در جلسه علنی مجلس گفت: سرمای حاکم بر سراسر کشور تا امروز تلفات جانی نداشته است و اميدواريم تا پايان سرما هم تلفات جانی نداشته باشيم.


به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، آقای احمدی نژاد اظهار داشت که موج سرمای روزهای اخير در کشور، در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.


وی گفته است : در برخی از جاده ها که مردم در بين دو بهمن گرفتار شده بودند و دستگاه های معمولی قادر به خدمت رسانی نبودند از نفربرها برای امداد رسانی استفاده شده است.
بارش برف سنگين در تهران نيز بسياری از فعاليت ها را به حال تعطيلی درآورد و موجب لغو برخی از پروازهای داخلی شد.


اين رويداد که کم سابقه توصيف شده است، موجب شد که هيئت دولت جمهوری اسلامی ادارات، مراکز دولتی و مدارس را در روزهای دوشنبه و سه شنبه تعطيل اعلام کند.


سازمان هواشناسی ايران اعلام کرده است که بارش برف در اين کشور تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت و پس از آن دمای هوای ايران بين پنج تا ده درجه کاهش خواهد يافت.


اين گزارش می افزايد که دمای هوا در تهران به زير ۱۱ درجه سانتيگراد خواهد رسيد که در سال های اخير بی سابقه است.


سرد شدن هوا در روزهای اخير و بارش شديد برف با قطع گاز در برخی از استان های ايران همراه بوده است و همزمان کمبودهايی در زمينه تامين نيازهای اوليه مردم از جمله نان گزارش شده است.


این در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ايران برای تامين کمبود سوخت در کشور تنها خواستار صرفه جويی بيشتر مردم در مصرف گاز شده اند.


XS
SM
MD
LG