لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۰۴

اعتصاب دانشگاه اصفهان با وعده مسئولان پایان یافت


اعتصاب دانشجويان دانشگاه اصفهان از دوشنبه هفته گذشته برای پيگيری خواسته هايشان از مسولان دانشگاه آغاز شد.

سرانجام پس از هشت روز، اعتصاب غذا و تجمع دانشجويان دانشگاه اصفهان با وعده های رييس این دانشگاه مبنی بر عملی کردن خواسته های آنها، ظهر روز دوشنبه، دهم ديماه، پايان يافت.


اعتصاب دانشجويان دانشگاه اصفهان از دوشنبه هفته گذشته برای پيگيری خواسته هايشان از مسولان دانشگاه آغاز شد.


دانشجويان اعتصاب کننده خواهان تشکيل دوباره انجمن اسلامی دانشگاه، شورای صنفی دانشجويی و صنف نشريات دانشجويی و لغو احکام انظباطی چند تن از دانشجويان بودند.


علی رضا داوودی يکی از شش دانشجويی که هشت روز گذشته را در اعتصاب غذا به سر برده است، در گفت و گو با راديو فردا گفت: «محمد حسين رامشت»، رييس دانشگاه اصفهان روز يکشنبه با شش نفر از فعالان دانشجويی ديدار کرد و وعده داد که به خواسته های آنها رسيدگی کند.


به گفته آقای داوودی، رييس دانشگاه اصفهان به دانشجويان قول داد که احکام کميته انضباطی مورد تجديد نظر قرارگيرد و تلاش برای تشکيل انجمن اسلامی، شورای صنفی و صنف دانشجويی آغاز شود.


در پی وعده های رييس دانشگاه اصفهان اعتصابات دانشجويی ظهر روز دوشنبه در حضور حدود ۲۰۰ نفر از دانشجويان شکسته شد.


دانشجويان اعتصاب کننده خواهان تشکيل دوباره انجمن اسلامی دانشگاه، شورای صنفی دانشجويی و صنف نشريات دانشجويی و لغو احکام انظباطی چند تن از دانشجويان بودند.

آقای داوودی می گويد: اعتصاب کنندگان غذا تصميم گرفتند که اين بار هم برای آخرين بار به مسئولين دانشگاه به ويژه دکتر حسن رامشت، رياست دانشگاه اعتماد کنند تا ايشان حسن نيت خود را نشان دهند.


اعتراض به احکام انضباطی


اعتصابات دانشجويی در اصفهان در اعتراض به احکام انضباطی صادره برای تعدادی از دوستان و همکلاسان آنها که در تجمعات دانشجويی شرکت کرده بودند، آغاز شد.


دانشجويان اعتصاب کننده می گويند با فشار زيادی از سوی مقامات دانشگاه روبرو بودند تا اعتصاب غذای خود را بشکنند.


عليرضا داودی، نماينده دانشجويان اعتصاب کننده،می گويد: «تا پيش از روز دوشنبه، هيچ کدام از مسئولان دانشگاه در جمع اعتصاب کنندگان حاضر نشده و اهميتی به سلامت جسمی آنها نداده اند.»


به گزارش خبرنامه اميرکبير، ظهر روز شنبه، هشتم دی ماه، دانشجويان دانشگاه صنعتی اصفهان نيز در اقدامی خودجوش در اعتراض به مشکلات صنفی دست به اعتصاب غذای نمادين زدند و سينی های غذای خود را روی زمين چيدند.


اين گزارش می گويد که صف طولانی سينی های غذای دانشجويان تا بيرون سلف، صحن دانشگاه، ادامه داشت.


اين حرکت اعتراضی دانشجويان، واکنش مسئولين سلف سرويس دانشگاه را به همراه داشت و مسئولين سلف بلافاصله اقدام به جمع آوری سينی های غذای دانشجويان کردند.


اين اقدام در پی عدم پاسخگويی و بی توجهی مسئولان به اعتراض های پراکنده دانشجويان در روزهای قبل صورت گرفت. دانشجويان پس از امتناع از صرف غذا در صحن دانشگاه صنعتی اصفهان تجمع کردند. اين تجمع پس از ساعتی خاتمه يافت.


به گفته آقای داوودی، در ناآرامی های اخير در دو دانشگاه اصفهان کسی بازداشت نشده است، اما وضعيت جسمی دو تن از شش دانشجويی که دست به اعتصاب غذای تر زده بودند مساعد نيست.


ارسلان صادقی، يکی از دانشجويان شرکت کننده در اين اعتصاب غذا، بعد از ۱۲۶ ساعت از اعتصاب به دليل شرايط وخيم جسمانی راهی بيمارستان شد.


علی رضا داوودی گفت که فضای دانشگاه اصفهان امروز ظاهرا آرام بود و افزود: اين آتش زير خاکستر است و اگر وعده ها عملی نشود امکان دارد که در آينده باز هم مشکلاتی به وجود آيد.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG