لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۷:۰۹

آهنگ «تویست» در صدر ۱۰۰ آهنگ برتر بیلبورد


موزيك The Twist با خوانندگى چابى چكر مقام اول نمودار مجله بیلبورد را از آن خود كرد.

مجله معتبر بيلبورد كه سالهاست در عرصه موسيقى فعاليت مى كند، ليستى از ۱۰۰ آهنگ برتر طى ۵۰ سال اخير را منتشر كرده است.


موزيك The Twist با خوانندگى «چابى چكر» مقام اول اين نمودار را از آن خود كرد.


بين ۱۰۰ آهنگ برتر ۵۰ سال اخير، موزيك تويست «چابى چكر» رتبه اول را در نمودار بيلبورد از آن خود كرد.


تك آهنگ هاى گروه موسيقى بيتلز و الويس پريسلى حتى جزء پنج آهنگ برتر هم انتخاب نشدند.


چابى چكر در اوايل دهه ۶۰ گفته بود: «خوشحال مى شوم اگر روزى كسانى اين آهنگ را درك كنند.»


آهنگ «آرام» یا « Smooth » كه توسط سانتانا با همراهى راب تامسون اجرا شده است، رتبه دوم و به دنبال آن آهنگ « Mack the Knife » بابى دارين ، و «من چگونه زندگى كنم» اثر لين رايمز و آهنگ «ماكارناى» لس دل ريو، « Los Del Rio » رتبه هاى بعدى را كسب كرند.


رتبه هشتم اين بخش از آن بيتل ها شد كه هميشه حضورشان در ليست ۱۰۰ موزيك برتر ديده می شود.


اما اليويا نيوتون جان با آهنگ «فیزیکال» و دبى بون، با آهنگ «تو زندگى من را روشن كردى» موفقيت بيشترى كسب كرده و رتبه بالاترى از بيتل ها را از آن خود كرده اند.


در نهايت بين ۱۰ موزيك برتر نيز، ماریا کری، با آهنگ «ما به هم تعلق داريم» رتبه نهم و تونی براکستون با آهنگ «قلب مرا نشكن» یا « Un-break My Heart » رتبه دهم را به خود اختصاص داد.


به گفته جف ميفيلد، از مدیران مجله بيلبورد، آنها با استفاده از نوعى روش آمارىبر آورد كردند كه مردم در دوره هاى مختلف زمانى به هر آهنگ چند بار گوش داده اند و نتايج به دست آمده نشان مى دهد، موزيك هاى دهه ۵۰ و ۶۰ بيشترين طرفدار را دارد.


آهنگ «تويست» چكر به مدت سه هفته در بالاترين رتبه نمودار قرار داشت. اما رتبه بالاى اين موزيك فقط محدود به اين نمودار نشد و بيشتر از یکسال در دو نمودار ديگر هم بالاترين رتبه را داشت.


آقای ميفيلد مى گويد: «اين تنها آهنگى بود كه در دو نمودار مختلف ديگر نيز بالاترين رتبه را داشت.»


چكر از اينكه آهنگ «تويست» در بيلبورد، بالاترين رتبه را گرفته است ابراز خوشحالى كرد. اما تاسف او از اين بابت است كه نه آهنگ و نه كار او در زمان خودش آن طور كه بايد شناخته نشد.


از ديگر آهنگ هاى چكر كه جايزه گرمى را براى او به ارمغان آورد مى توان به« Pony Time » یا «زمان كم»،« The Fly » یا «پرواز» و « Let's Twist Again » یا «بيا دوباره تويست برقصيم» اشاره كرد.


XS
SM
MD
LG