لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۴:۲۸

نسرين ستوده پس از احضار به دادسراى اوين، بازداشت شد


خانم ستوده كه وكالت شمارى از زندانيان سياسى را در جريان اعتراض‌ها به نتايج انتخابات مناقشه‌برانگيز رياست جمهورى سال گذشته بر عهده داشته است صبح شنبه به دادسراى اوين مراجعه كرد ولى تا اواخر شب گذشته به منزل باز نگشت.
رضا خندان، همسر نسرين ستوده، روز يكشنبه در گفت و گو با راديو فردا اعلام كرد كه براى اين وكيل دادگسترى قرار بازداشت صادر شده و وى هم اكنون در زندان به سر مى برد.

آقاى خندان در اين گفت و گو اظهار داشت: «امروز همراه با خانم غنوى، يكى از وكلاى پرونده به بازپرسى دادسراى شعبه اوين، مراجعه كرديم و گفتند كه قرار بازداشت صادر شده و فعلا در مرحله بازپرسى است و امكان ملاقات، تماس تلفنى و صحبت نداريد.»

وى در باره اتهام هاى خانم ستوده گفت: «امروز چيزى نگفتند ولى روزى كه براى بازرسى دفتر و منزل آمده بودند در برگه اى كه ارائه كردند اتهام هاى وى را اقدام عليه امنيت ملى و تبانى اعلام كرده بودند. ولى اينكه مصاديق آن چيست و اينكه به خانم ستوده اعلام كردند يا نه، در جريان جزئيات آن نيستم.»همسر خانم ستوده افزود: «از ديروز كه خانم ستوده به اوين رفتند ما هيچ تماسى با وى نداشتيم كه در چه وضعيتى هستند. ولى صدور قرار بازداشت براى او تاييد شده است.»

آقاى خندان اظهار داشت: «شب گذشته تا آخر وقت منتظر بوديم كه قرار بازداشت براى ايشان صادر نشده باشد و به قيد وثيقه يا كفالت آزاد شوند ولى امروز تاييد شد كه براى ايشان قرار بازداشت صادر شده هر چند مدت آن هنوز مشخص نيست.»

وى گفت كه بازپرس پرونده اين اطلاعات را به خانم غنوى، از وكلاى نسرين ستوده، داده است.

خانم ستوده كه وكالت شمارى از زندانيان سياسى را در جريان اعتراض‌ها به نتايج انتخابات مناقشه‌برانگيز رياست جمهورى سال گذشته بر عهده داشته است صبح شنبه به دادسراى اوين مراجعه كرد ولى تا اواخر شب گذشته به منزل باز نگشت.

وى چند روز پيش به راديو فردا گفته بود كه احضاريه‌اى از سوى دادسراى اوين دريافت كرده و بايد ظرف سه روز به اين دادسرا مراجعه كند.

مأموران وزارت اطلاعات روز شنبه هفته گذشته با مراجعه به منزل و محل كار نسرين ستوده، پس از تفتيش اين دو مكان، اقدام به ضبط پرونده‌هاى اين وكيل دادگسترى و حتى وسائل شخصى او، همسر و فرزندان خردسالش كرده بودند.

نسرين ستوده، با اشاره به اين كه در احضاريه دادسراى اوين وى به «تبانى عليه امنيت كشور و تبليغ عليه نظام جمهورى اسلامى» متهم شده، به راديو فردا گفته بود، اين اتهام‌ها را به هيچ‌ وجه قبول ندارد و اتهامات همان قدر مضحك هستند كه نسبت به موكلانش مطرح شده‌اند.»
اين وكيل دادگسترى وكالت افرادى چون عيسى سحر خيز، شيرين عبادى و آرش رحمانى پور را در يكسال گذشته بر عهده داشته است.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG