لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۱۵:۴۰

الظواهری: بن لادن در وضعیت خوبی به سر می برد


آقای الظواهری گفت: القاعده، يهوديان را در خارج و داخل اسرائيل مورد حمله قرار خواهد داد.( عکس: AFP)

ايمن الظواهری، مرد شماره دو القاعده در نوار صوتی که از وی در روز چهارشنبه منتشر شد، گفت که اسامه بن لادن، رهبر اين گروه، سالم است و اخبار مربوط به بيماری وی نادرست است.


آقای الظواهری که خود دکتر است، اظهار داشت: «شيخ اسامه بن لادن در وضعیت خوبی به سر می برد و گزارش های منتشره درباره بيماری او نادرست است.»


اسامه بن لادن و ايمن الظواهری که گروه القاعده را رهبری می کنند از زمان حمله ارتش آمريکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱ مخفی شده اند و چندين عمليات مختلف برای دستگيری آنها با شکست روبرو شده است.


کارشناسان نظامی احتمال می دهند که اين دو تن در کوههای بين افغانستان و پاکستان پنهان شده اند ولی درباره اسامه بن لادن این ظن قوی می رفت که وی یا درگذشته است و یا از بیماری سختی رنج می برد.


اظهارات نفر دوم القاعده درباره سلامتی اسامه بن لادن در پاسخ به پرسش هایی صورت گرفت که مخاطبان سایت های اسلامگرا از وی پرسیده بودند.


ايمن الظواهری در اين نوار صوتی اقدامات سازمان ملل متحد را تقيبح و تاکيد کرد که القاعده، يهوديان را در خارج و داخل اسرائيل مورد حمله قرار خواهد داد.


وی در نوار ۱۰۴ دقيقه ای منتشره از او در سايت های اسلامگرا گفت: «سازمان ملل متحد دشمن اسلام و مسلمانان است. اين سازمان به تاسيس دولت اسرائيل و اشغال سرزمين های مسلمانان وجه قانونی داده ... این سازمان به حضور صليبيون در افغانستان و عراق رای داده است.»


  • «سازمان ملل متحد دشمن اسلام و مسلمانان است. اين سازمان به تاسيس دولت اسرائيل و اشغال سرزمين های مسلمانان وجه قانونی داده... این سازمان به حضور صليبيون در افغانستان و عراق رای داده است.»
ایمن الظواهری، نفر دوم القاعده

نفر شماره دو گروه القاعده از حملات به دفاتر سازمان ملل متحد در جهان دفاع کرد و از جمله به بمبگذاری های اين گروه در دفاتر سازمان ملل در الجزاير در دسامبر گذشته اشاره کرد که ۴۱ کشته برجای گذاشت.


وی همچنين به انفجار در دفتر اين سازمان در بغداد و در سال ۲۰۰۳،که در جريان آن ۲۲ نفر جان خود را از دست دادند نیز اشاره کرد.


اظهارات آقای الظواهری در باره سازمان ملل متحد با واکنش بان کی مون، دبير کل اين سازمان روبرو شد و وی در ديدار با کارکنان سازمان ملل در رومانی اين سخنان را « نادرست و غير قابل قبول» خواند.


يک سخنگوی سازمان ملل در ای ميلی به خبرگزاری فرانسه نوشت: «آقای بان به کارکنان اين سازمان در رومانی گفته است که بيانيه القاعده کاملا نادرست و غير قابل قبول است.»


وی افزود: «آقای بان به روشنی گفت که سازمان ملل متحد بايد به عنوان دوست مسلمانان ديده شود و نسبت به اتهامات القاعده عليه سازمان ملل متحد اعلام خطر کرد.»


ايمن الظواهری در بخش ديگری از نوار صوتی خود خواستار حمله به يهوديان شد و گفت: «ما به برادران مسلمان خود وعده می دهيم که به ياری خداوند از اقصی نقاط به يهوديان در اسرائيل و خارج از آن حمله خواهيم کرد.»


وی با اعلام اينکه «القاعده پس از پيروزی در جنگ عراق عليه نيروهای آمريکايی و دولت عراق به سمت اسرائيل خواهد رفت»، افزود: «فروپاشی آمريکا آغاز شده است.»


اين عضو ارشد القاعده گفت: «افسانه جهان تک قطبی به سر رسيده است. حملات [۱۱ سپتامبر] عيله نيويورک و واشينگتن نشانه های مشخصی از اين سقوط هستند، اما امپراتوری ها در يک دقيقه دچار فروپاشی نمی شوند بلکه اين وضعيت دهه ها به طول خواهد انجاميد. فروپاشی اتحاد جماهير شوروی از نمونه های اخير در اين زمينه است.»


وی در اظهارات خود همچنين خواستار «پيوستن جنگجويان به عرصه های جهاد در عراق، سومالی، الجزاير و افغانستان شد» و «يا اينکه به اين مبارزان کمک مالی و اطلاعاتی شود.»


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG