لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ تهران ۲۳:۴۰

۲۰۰ نفر در سیل بی سابقه کره شمالی جان باختند


احتمال می رود کره شمالی دست کم ظرف يک سال آينده با بحران کمبود مواد غذايی رو به رو شود.

کره شمالی روز سه شنبه، ۱۴ اوت، در گزارشی که به صليب سرخ جهانی و هلال احمر فرستاد اعلام کرد بارش شديد باران در اين کشور دست کم ۲۰۰ کشته يا مفقود بر جای گذاشته و ۳۰ هزار واحد مسکونی را با خاک يکسان کرده است.


به گزارش سازمان های امداد رسانی، در نتيجه بارش های سيل آسا که طی يک هفته گذشته در اين کشور ادامه داشته کره شمالی متحمل خسارات بنيادينی شده است.


در اثر بارش های اخير که طی يک دهه گذشته بی سابقه بوده، علاوه بر منازل مسکونی، حداقل ۸۰۰ ساختمان تجاری، ۵۴۰ پل ارتباطی، ۷۰ خط راه آهن و بيش از ۱۱۰۰ وسيه نقليه و مراکز تامين برق به طور کامل ويران شده است.

گزارش های رسيده از پيونگ يانگ حاکی است جاری شدن سيل در نقاط مختلف اين کشور علاوه بر تخريب ساختمان ها و خطوط شهری، بيش از ۲۴۷ هزار هکتار از اراضی قابل کشت را به طور کامل نابود کرده است و احتمال می رود اين کشور دست کم ظرف يک سال آينده با بحران کمبود مواد غذايی رو به رو شود.


بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی، در اثر بارش های اخير که طی يک دهه گذشته بی سابقه بوده، علاوه بر منازل مسکونی، حداقل ۸۰۰ ساختمان تجاری، ۵۴۰ پل ارتباطی، ۷۰ خط راه آهن و بيش از ۱۱۰۰ وسيه نقليه و مراکز تامين برق به طور کامل ويران شده است.


بنا به اظهارات پل ريزلی، سخنگوی امور آسيايی سازمان ملل در بخش تامين مواد غذايی، کره شمالی از سازمان ملل متحد درخواست کمک کرده است.


انتظار می رود اولين واحد امدادرسانی سازمان ملل متحد روز چهارشنبه وارد کره شمالی شود.


در همين رابطه، کره جنوبی نيز روز سه شنبه از آمادگی خود برای ارسال کمک های بشردوستانه به سيل زدگان کره شمالی خبر داد.


سو سونگ وو، معاون وزارت اتحاد دو کره روز سه شنبه با اشاره به اين نکته که سيل اخير تلفات انسانی شديدی را بر کره شمالی تحميل کرده است گفت که کره جنوبی در حال بررسی نحوه ارسال کمک های بشر دوستانه به پيونگ يانگ است.


وی با اين حال خاطر نشان کرد که کره شمالی تا اين لحظه رسما از سئول درخواست کمک نکرده است.


XS
SM
MD
LG