لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۳۰

هیلاری کلینتون در سخنرانی پذیرش شکست: پیشنهاد همکاری به دونالد ترامپ داده‌ام


هیلاری کلینتون نامزد دمکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا روز چهارشنبه ۱۹ آبان به طور رسمی شکست در رقابت‌ها را پذیرفت و پیروزی دونالد ترامپ را تبریک گفت.

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات روز سه‌شنبه آمریکا توانست با کسب بیش از ۲۷۰ رای الکترال به عنوان چهل‌وپنجمین رییس‌جمهوری ایالات متحده انتخاب شود.

خانم کلینتون اوایل روز چهارشنبه در تماس تلفنی با آقای ترامپ پیروزی‌اش را تبریک گفته بود.

وی در جمع اعضای کمپین انتخاباتی‌اش در هتلی در نیویورک نیز گفت: نتایج انتخابات نشان داد که کشور «بیش از آنچه که در تصور ما بود چند پاره شده است»، ولی ما باید این نتیجه را بپذیریم و به آن احترام بگذاریم.

نامزد دمکرات‌ها نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را «دردناک» و غیرقابل انتظار توصیف کرد ولی گفت تلاش‌ها به خاطر او نبوده است بلکه برای «کشوری بوده که ما عاشق آن هستیم».

خانم کلینتون که سخنانش مرتب با تشویق اعضای تیم انتخاباتی‌اش روبرو می‌شد اظهار داشت: کارزار انتخاباتی‌اش «یکی از بزرگترین افتخارات» زندگی اش بوده است.

وی اظهار داشت: «دونالد ترامپ اکنون رییس‌جمهور است و باید شانس رهبری را به او بدهیم. امیدوارم که وی رییس‌جمهوری موفق برای همه آمریکایی‌ها باشد».

خانم کلینتون تاکید کرد که دمکراسی آمریکا وابسته به «انتقال مسالمت‌آمیز قدرت» است و باید به آن احترام بگذاریم. وی ضمن پذیرش شکست خود در انتخابات گفت: «شب گذشته به دونالد ترامپ تبریک گفتم و پیشنهاد کردم که به نمایندگی از کشور حاضرم با او کار کنم».

پیش از سخنرانی نامزد دمکرات‌ها، تیم کین معاون انتخاباتی وی در سخنانی گفت که «هیلاری کلینتون یک تاریخ‌ساز بوده و توانست رای ملی را کسب کند. برای کسی جای تعجب نبود که کلینتون نتیجه انتخابات آمریکا را بپذیرد».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG