لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۴۴

استقلال، دومين تيم کهکشانی، نيز تن به شکست داد


تيم فوتبال استقلال چهارشنبه شب و در دومين هفته از بازی های ليگ برتر با نتيجه دو بر يک در مقابل تيم سايپا تن به شکست داد و به عنوان دومين تيم کهکشانی ليگ فوتبال ايران، هفته دوم را با ناکامی پشت سر گذاشت.

شکست دو بر يک تيم استقلال در برابر نزديک به بيست هزارتماشاگر در ورزشگاه آزادی در حالی اتفاق افتاد که تيم سايپای کرج ميزبان اين مسابقه بود.

آبی ها درنيمه نخست بازی که ساعت ۲۲ و ۳۰ دقيقه آغاز شد با ناهماهنگی و بازی بی هدف بارها تسليم دوندگی و فوتبال رو به جلوی سايپا شدند. در اين نيمه توپ و زمين بيشتر در اختيار نارنجی پوش های سايپای کرج بود.

شوت سرکش سعيد دقيقی در اين نيمه می توانست پاداش اين برتری باشد ولی توپ با برخورد به تير افقی دروازه در دروازه استقلال فرود آمد اما داور و کمک وی در اعلام گل ترديد کردند و اين در حالی بود که تصاوير آهسته تلويزيونی به وضوح نشان داد که اين ضربه گل شده است. دو تيم نيمه نخست بازی را بدون گل پشت سر گذاشتند.

در نيمه دوم بازی، آبی پوشان با تغيير تاکتيک خود که به لطف آمدن آرش برهانی و رودريگوتوزی به بازی به وجود آمد چهره بهتری از خود به نمايش گذاشتند اما باز هم اين فوتبال سرعتی و هماهنگ نارنجی پوشان سايپا بود که نتيجه داد و در دقيقه ۶۳ بازی، اسماعيل سبحانی با استفاده از سردرگمی و اشتباه مدافعان استقلال با ضربه سر، به زيبايی دروازه مهدی رحمتی دروازه بان ملی پوش آبی ها را باز کرد.

از اين پس شاگردان قلعه نويی که به دليل دو جلسه محروميت روی نيمکت غايب بود با فرستادن توپ های بلند و سريع روی دروازه سايپا چندین موقعيت به دست آوردند. در يکی از اين موقعيت ها که با فرار آرش برهانی و اشتباه دروازه بان سايپا همراه شد پاس برهانی به سياوش اکبر پور رسيد و وی گل مساوی استقلال را به ثمر رساند.

اين گل که در دقيقه ۸۰ به ثمر رسيد شادی هواداران و بازيکنان آبی ها را به دنبال داشت ولی اين شادی يک دقيقه بيشتر طول نکشيد تا اينکه سعيد دقيقی مهاجم سريع و پيش تاخته سايپا با فريب دادن مدافع حريف با ضربه ای دقيق گل برتری را زد.

در دقايق پايانی بازی استقلالی ها سعی کردند تا با فرستادن توپ های بلند بازی را به تساوی بکشانند ولی تلاش های آنها بی نتيجه بود.

استقلال در حالی شکست را در اين بازی پذيرا شد که جواد نکونام کاپيتان تيم ملی فوتبال نخستين بازی اش با استقلال را انجام می داد که با اين شکست، وی بازگشت تلخی به فوتبال ايران داشت.

تماشاگران عصبی و ناراحت استقلال پس از شکست تيم شان با سر دادن نام فرهاد مجيدی کاپيتان پيشين اين تيم که امسال جذب استقلال نشد او را تشويق کردند. سايپای کرج با اين پيروزی چهار امتيازی شد و به رده ششم جدول رفت. تيم استقلال هم سه امتيازی ماند تا همراه پرسپوليس در مکان نهم باقی بماند.

اين نخستين پيروزی نارنجی پوش ها از سال ۱۳۸۳ برابر استقلال بود.

صبای قم همچنان در صدر جدول

روز دوم از هفته دوم بازی های ليگ برتر با انجام شش بازی ديگر دنبال شد که در اين مسابقات سپاهان، نفت تهران و صبای قم در خارج از خانه به برتری رسيدند. سپاهان سه بر يک در زمين فولاد اهواز پيروز شد و صبای قم دو بر يک در زمين ذوب آهن به پیروزی رسید و به دليل گل های زده بيشتر با شش امتياز در صدر جدول باقی ماند.

نفت تهران که در دقيقه نخست بازی توسط حسين مهر آزما گل زد در کرمان با همين يک گل به پيروزی رسيد. سه بازی هم مساوی شدند. پيکان و تراکتورسازی يک بر يک، ملوان و نفت آبادان دو بر دو، و آلومينيوم و داماش نيز بدون گل بازی های خود را به پايان رساندند.

کارلوس کی روش مربی پرتغالی تيم ملی فوتبال ايران جزو تماشاگران ديدار استقلال و سايپا بود. گرچه وی اظهار نظری در باره اين مسابقه و بازی پرسپوليس و فجر سپاسی شيراز نکرد اما بازی بد و بدون انگيزه ملی پوشان پرشمار در ميان سرخ پوشان و آبی پوشان می تواند زنگ های خطر را برای او در بازی های حساس پيش رو داشته باشد.

XS
SM
MD
LG