لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۵۲

احزاب دست‌راستی اروپا برای برگزاری کنگره‌ای عمومی در پراگ گردهم آمدند


پلیس پراگ تدابیر امنیتی شدیدی در اطراف محل برگزاری این کنگره در حاشیه پراگ به کار گرفته است

شماری از احزاب دست‌راستی اروپا روز شنبه ۲۵ آذرماه در پراگ، پایتخت جمهوری چک، گرد آمده‌اند تا کنگره‌ای عمومی برگزار کنند.

مارین لوپن از فرانسه، خیرت ویلدرس از هلند، لورنزو فونتانا از ایتالیا و هانس کریستین اشتراخه و جرج مایر از اتریش، شماری از رهبران سر‌شناس احزاب راست‌گرای اروپایی هستند که در این گردهمایی حضور خواهند داشت.

این احزاب که در یک فراکسیون پارلمان اروپا با نام «اروپای متعلق به ملت‌ها و آزادی» متحد هم هستند و دیدگاه‌های ضد مهاجرت و ضد اتحادیه اروپا دارند، می‌گویند که در این کنفرانس روی همکاری با یکدیگر در درون اروپا ولی خارج از تشکیلات اتحادیه اروپا کار خواهند کرد.

پلیس پراگ تدابیر امنیتی شدیدی در اطراف محل برگزاری این کنگره در حاشیه پراگ به کار گرفته است و همزمان گروه‌های دست‌چپی مخالف راستگرایان نیز تظاهراتی در‌‌ همان محل برنامه‌ریزی کرده‌اند.

از دیگر سازمان‌دهندگان این تظاهرات می‌توان به «ابتکار نه به نژادپرستی» و «ضد نفرت» اشاره کرد.

پلیس همچنین به شدت از جان خیرت ویلدرس حفاظت می‌کند که به خاطر مواضع ضد اسلامی‌اش با تهدید به مرگ روبه‌رو است.

حزب «آزادی و دمکراسی مستقیم» که یک حزب ضدمهاجر و اسلام‌ستیز چک است و در انتخابات پارلمانی دو ماه پیش این کشور ۱۱ درصد از آراء را به خود اختصاص داد، میزبان این کنگره است. رهبری این حزب را تومیو اوکامورا، یک ژاپنی‌تبار کارآفرین، به عهده دارد.

جمهوری چک که از مخالفان سرسخت تقسیم مهاجران در کشورهای اروپایی است تنها پذیرای ۱۲ نفر مهاجر در چارچوب این برنامه شده است.

در کل، تعداد مهاجران مسلمان ساکن این کشور ۱۱ میلیونی بسیار پایین است و پناهجویان بیشتر ترجیح می‌دهند که به کشورهای ثروتمندتر اروپایی نظیر آلمان یا سوئد بروند.

به رغم این وضعیت، احزاب چکی همچنان با اتخاذ سیاست‌های ضدمهاجرت و ضد اسلام، نسبت به خطرات تروریسم و کاهش سطح رفاه اقتصادی در جمهوری چک ابراز نگرانی می‌کنند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG