لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۱۲

برد فوتبال زنان ایران با حضور تنها يک مرد تماشاگر


مردان تماشاگر حق ورود به محل بازی های زنان را ندارند.

ماهرا ابو حمطش، سرمربی تيم ملی بانوان اردن، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری های ايرنا و ايسنا، شکست سه بر دوی تيمش در برابر تيم ملی بانوان ايران را ضعف داور ايرانی اعلام کرد.


در مسابقه ای که بين اين دو تيم در ورزشگاه آرارات تهران انجام گرفت ماهرا حمطش، تنها مردی بود که مجوز حضور داشت. مسابقه دوم اين دو تيم روز سه شنبه انجام خواهد شد.


زهرا قنبری در دقيقه ۸، نيلوفر اردلان در دقيقه ۶۰ و بيان محمودی در دقيقه اول وقت تلف شده ( ۱+۹۰ ) برای بانوان ايران گل زدند و گل های تيم اردن در دقيقه های ۱۳ و ۸۰ به ترتيب توسط سماء و ميثا به ثمر رسيد.


اردن از دقيقه ۷۵ ده نفری بازی کرد، زيرا داور ايرانی اين مسابقه شهناز از اردن را اخراج کرد.


در مسابقه ای که بين دو تيم فوتبال بانوان ایران و اردن در ورزشگاه آرارات تهران انجام شد ماهرا حمطش، تنها مردی بود که مجوز حضور داشت.

آقای ابوحمطش به داوری اعتراض داشت و ضعف داوری را همراه با اخراج بازيکنش، عامل باخت تيم دانست. ابوحمطش در اين مورد گفت: « فشاری که داور در نيمه دوم بر تيم ما وارد کرد، باعث اخراج يکی از بازيکنانمان شد تا گل دوم را بخوريم.»


او از پيشرفت بازی گروهی تيم ملی بانوان ايران به ويژه بازی بازیکنان خط ميانی ستايش کرد. از نکات جالبی که اين مربی مرد اردنی اظهار کرد بازی تدارکاتی با تيم ملی پسران ۱۴ ساله اردن پيش از بازی با ايران بود.


اين دو تيم در مسابقه های بانوان غرب آسيا، که ماه آينده در اردن انجام می شود، شرکت می کنند و اردن تيم مدافع عنوان قهرمانی است.


در اين رقابت ها شش تيم حضور دارند و تيم ايران با تيم های فلسطين و سوريه همگروه است و تيم های اردن، عراق و لبنان در گروه ديگر قرار دارند.


بانوان ايران سپس بايد در مرحله مقدماتی جام ملت های آسيا با تيم ملی بانوان هند نخستين مسابقه را به صورت رفت و برگشت انجام دهد.


مسابقه تيم های زنان ايران و اردن بدون فروش بليت و به صورت رايگان انجام شد و ورود مردان، حتی خبرنگاران و عکاسان مرد، ممنوع بود.


خبرگزاری ايرنا تعداد تماشاگران در ورزشگاه ۱۰۰۰۰ نفری آرارات را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرده است.


جو شين فنگ، سرمربی چينی تيم ملی فوتبال بانوان ايران نيز با رضايت از پيشرفت تيم در طی نه ماه تمرينات مداوم، به خبرگزاری ايرنا گفت که تا روز دهم شهريور، شروع رقابت های غرب آسيا بايد نقاط ضعف تيم نيز برطرف شود .


خديجه سپنجی، نايب رييس فدراسيون فوتبال در امور بانوان گفته است که توانمندی بانوان فوتباليست ايران در رقابت های بين المللی به اثبات می رسد.


XS
SM
MD
LG