لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۰:۲۷

فوتسال ایران تیم مالزی را درهم کوبید


از لحظه شروع ايران با حالتی سراسر تهاجمی، خيلی سريع و روان به گلهای اوليه اش رسيد.


تيم ملی فوتسال ايران روز دوشنبه، ۱۴ مه، با پيروزی ۱۵ بر يک بر مالزی، کار راهيابی زود هنگام به دور دوم جام قهرمانی فوتسال آسيا را به پايان رساند.


ايران در نخستين روز تيم لبنان را هشت بر چهار شکست داده بود. در مسابقه ديگر اين گروه تيم لبنان با پيروزی چهار بر دو بر تيم چين به صعود اميدوار شد .


سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا با عنوان پيروزی بزرگ برای ايران، برخلاف مسابقه پيشين در برابر لبنان، اين بار حذف پيش هنگام مالزی را برای تيم ايران با پيشينه هفت بار قهرمان اين جام بسيار آسان توصيف کرد.


به نوشته اين سايت ايران تنها يک فکر داشت و آن تلاش برای برابری با تيم ژاپن که فيلی پين را يک روز پيش از اين خرد کرده بود. ژاپن در دفاع از عنوان قهرمانی سال پيش، در روز دوم با پيروزی هشت بر صفر بر تيم هنگ کنگ، به دوردوم راه يافت .


سايت اف ای سی می نويسد: ايران با يک بازی جدی کار را تمام کرد و برتری ۱۵ بر يک، بزرگترين پيروزی در مسابقه های شهر آماگاساکی بود.


از لحظه شروع ايران با حالتی سراسر تهاجمی، خيلی سريع و روان به گلهای اوليه اش رسيد. وحيد شمسايی، بازيکن فوق ستاره ايران، نمايشی درخشان داشت و با زدن شش گل تماشايی، قصد خود را برای بردن کفش طلايی نشان داد.


همبازی او محمد هاشم زاده نيز سه گل زد. احمد پری آذر و کاظم محمدی تيرآبادی هر کدام دو گل، و مجيد لطيفی و محمد رضا زحمتکش هر کدام يک گل به ثمر ساندند.


محمد فضيل، مربی تيم مالزی در پايان ايران را حرفه ای و مالزی را آماتور ناميد.


حسين شمس، سرمربی تيم ملی فوتسال ايران نيز گفت: «بازی به بازی تاکتيک ما فرق می کند. بستگی به حريفی دارد که با او رو به رو می شويم. تاکتيکهای زيادی داريم که هنوز نشان نداده ايم.»برد روز اول در برابر لبنان

در نخستین بازی مسابقه از گروه «د»، تیم فوتسال لبنان، ایران را سخت به زحمت انداخت تا اين تيم به پيروزی هشت بر چهار دست يابد.بازی به بازی تاکتيک ما فرق می کند. بستگی به حريفی دارد که با او رو به رو می شويم. تاکتيکهای زيادی داريم که هنوز نشان نداده ايم.
مربی تیم فوتسال ایران

ايران در پيکارهای قهرمانی فوتسال کنفدراسيون فوتبال آسيا در بعد از ظهر يکشنبه شروعی عصبی داشت.


به گزارش سايت ای اف سی از شهر آماگاساکی ( ژاپن )، در مسابقه ديگر اين گروه تيم چين دو بر صفر مالزی را شکست داد.


در مراحل ابتدايی پيکار ايران – لبنان، لبنانی ها دستی بالاتر داشتند. با اين حال ايران در دقيقه پنجم از طريق محمد طاهری يک بر صفر پيش افتاد. در به ثمر رسيدن اين گل محمد رضا حيدريان، کاپیتان تیم نقشی بزرگ داشت.


ديری نپاييد که به دنبال«يک – دو» ی حشام اتوی و خالد تاکاجی، با ضربه تاکاجی بازی يک بر يک شد.


پس از اين ايران يک مجموعه شليک به دروازه لبنان داشت که ربيع الکاخی، دروازه بان لبنان با واکنش هايی خوب آنها را دفع کرد.


سپس در دقيقه ۱۲ بار ديگر به دنبال همکاری خوب بين اتوی و تاکاجی لبنان دو بر يک پيش افتاد. ايران سپس در پی يک پاس خوب از ميانه زمين، با گل محمد نصر آبادی نتيجه را دو بر دو کرد.


حدود نيم دقيقه بعد، طاهری با شليکی عالی از راه دور نتيجه را برای ايران سه بر دو کرد. در دقيقه ۱۷ وحيد شمسايی توپ را در حالت پشت به دروازه دريافت کرد و با چرخش و شليکی سنگين يک گل با ارزش به ثمر رساند تا بازی چهار بر دو برای ايران شود.


درست پيش از پايان نيمه نخست لبنان با يک بازی انفرادی، که شعايا يک مجموعه مهارت های عالی دريبل را به نمايش گذاشت، گل سوم را زد تا اين نيمه چهار بر سه به سود ايران تمام شود. اين گل با پاس تاکاجی به شعايا شروع شد.


نيمه دوم فشرده شروع شد. پس از سه دقيقه لبنان بد اقبال بود که در پی يک ضربه کرنر، به خود گل زد. به دنبال آن ايران موقعيت های بسياری را آفريد. پس از يک تلاش عالی در نيمه نخست، خستگی در چهره بازيکنان تيم لبنان هويدا شد. در دقيقه ۱۱ايران گل با ارزشی زد که سه بازيکن در آن نقش داشتند و هاشم زاده آن را کامل کرد تا نتيجه شش بر سه شود.


حالا ديگر ايران کنترل کامل بازی را در دست داشت و در دقيقه ۱۳ اين نيمه طاهری يک گل ديگر زد تا نتيجه هفت بر سه شود. در دقيقه ۱۷ لبنان گل چهارم خود را بار ديگر با يک مجموعه مهارت های انفرادی از سوی اتوی، به ثمر رساند. در آخرين دقيقه ايران گل ديگری زد تا نتيجه هشت بر چهار شود. اين گل در پی بازگشت يک ضربه کرنر بود که لطيفی آن را به ثمر رساند.


پس از مسابقه حسين شمس، مربی تيم ايران به سایت کنفدراسیون آسیا، ای اف سی، گفت: « من از اين نمايش قوی شگفت زده شدم.»


هنگامی که از شمس راجع به مسن بودن بازيکنان تيمش سوال شد، پاسخ داد: « در فوتسال سن بازيکن عامل چندان مهمی نيست. آن چيزی که شما امروز ديديد همه موجودی ما نبود. ما برای تيم های مختلف تاکتيک های مختلفی داريم.»


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG