لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ تهران ۱۴:۳۸

کاهش حکم مصطفی عزیزی تهیه کننده سابق تلویزیون به دو سال حبس


با احتساب دوره حبس ۱۴ ماهه مصطفی عزیزی، وی باید ۱۰ ماه دیگر را در زندان سپری کند.

حکم مصطفی عزیزی، نویسنده و تهیه‌کننده رادیو و تلویزیون، در دادگاه تجدیدنظر از هشت سال زندان به دو سال زندان و جزای نقدی کاهش پیدا کرده است.

وی روز ۱۲ بهمن سال ۹۳، به فاصله کوتاهی پس از بازگشت از کانادا به ایران، بازداشت شد.

یکی از اعضای خانواده آقای عزیزی که نخواست نامش فاش شود، روز جمعه ششم فروردین در گفت‌وگو با رادیو فردا ضمن تایید این خبر گفت که به صورت شفاهی به وکیل مصطفی عزیزی گفته شده که برای موکلش به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشورِ» ، جزای نقدی تعیین شده است.

وی افزود که با احتساب دوره حبس ۱۴ ماهه مصطفی عزیزی، وی باید ۱۰ ماه دیگر را در زندان سپری کند.

آقای عزیزی خرداد ۹۴ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی، به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور»، «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» محاکمه و به هشت سال زندان محکوم شده بود.

پیش از تعطیلات نوروزی، آرش عزیزی پسر این تهیه کننده سابق تلویزیون ایران خبر داده بود که پدرش پس از ۱۴ ماه زندان برای دو هفته به مرخصی آمده است.

مصطفی عزیزی، نویسنده مجموعه داستان «من ریموند کارور هستم» و تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی مانند مسابقه «دانش و هوش» و سریال «مسافر»، از سال ۲۰۱۰ به کانادا مهاجرت کرده بود.

به گفته اعضای خانواده آقای عزیزی، وی از بیماری‌های دیابت، قلب و رماتیسم رنج می‌برد که اواخر فروردین پارسال باعث شد برای ساعاتی به بهداری زندان اوین منتقل شود.

آقای عزیزی در زمان بازداشت خود در بند دو الف زندان اوین تحت نظر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نگهداری می‌شد و اکنون دوره زندان خود را در بند ۸ این زندان سپری می کند.

انجمن جهانی قلم، انجمن قلم کانادا و عفو بین‌الملل خواستار آزادی این نویسنده و تهیه‌کننده رادیو و تلویزیون شده‌اند.

XS
SM
MD
LG