لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۳:۵۶

روزنامه همشهری، از درگذشت دبيركل المپياد جهانی فيزيك در اصفهان خبر داده است.


به نوشته این روزنامه، ولاديمير گورژوفسکی، رییس کميته جهاني المپياد فيزيک که همراه همسرش براي شرکت در سي و هشتمين المپياد جهانی فيزيک به ايران آمده بود، عصر روز يكشنبه ۲۴ تير در سن ۶۸ سالگی در اصفهان درگذشت.


وی از سومين دوره المپياد جهانی فيزيک به عنوان سرپرست تيم لهستان به اين مسابقه علمی بين المللی پيوسته بود و قديميترين فرد فعال در اين برنامه به حساب می آمد.


به نوشته همشهری، محمد سپهری راد، رییس كميته علمی المپياد جهانی فيزيك ۲۰۰۷ با ابراز تاسف از درگذشت دبير کل المپياد جهانی فيزيک ، گفته است که هنوز مراسم خاصی برای بزرگداشت دکتر گورژوفسکی پيش بينی نشده است.


روزنامه اعتماد ملی خبر داده که وزير رفاه و تامين اجتماعي، ماه ها پس از انتقادات شديد به عملكرد وزارتخانه تحت پوشش خود و در آستانه تهديد نمايندگان مجلس به تذكر درباره تعلل در اعلام خط فقر، اعلام كرده است كه تعيين خط فقر دردی را دوا نمی كند.


به نوشته این روزنامه، عبدالرضا مصری روز یکشنبه هنگام بازديد از نمايشگاه هفته بهزيستی، به خبرنگارانی كه دو سال است انتظار می کشد که وی خط فقر سال ۱۳۸۵ را اعلام کند، گفته است:«در هيچ جاي قانون نوشته نشده كه بر مبناي خط فقر تصميمی گرفته شود و اگر خط فقر را هر مقداری اعلام كنيم مثلا ۲۰۰ هزار تومان، ۳۰۰ هزار تومان، هزار تومان يا يك ميليون تومان هيچ مشكلی را از مردم حل نخواهد كرد.»



در هيچ جاي قانون نوشته نشده كه بر مبناي خط فقر تصميمی گرفته شود و اگر خط فقر را هر مقداری اعلام كنيم مثلا ۲۰۰ هزار تومان، ۳۰۰ هزار تومان، هزار تومان يا يكميليون تومان هيچ مشكلی را از مردم حل نخواهد كرد.
اعتماد ملی به نقل از وزیر رفاه

اعتماد ملی در عین حال نوشته که «منتقدان وزارت رفاه بر اين نكته تاكيد مي كنند كه سياست های فقرزدايی و هماهنگی سازمانهای فعال در اين خصوص كه همگی زيرمجموعه اينوزارتخانه قرار گرفته اند، منتظر تصميم شورای عالی رفاه درباره خط فقر هستند.»


روزنامه جمهوری اسلامی، اظهارات آيت الله نوری همدانی، از روحانیون محافظه کار را در خصوص برخورد با دراویش و صوفیان منعکس کرده است.


به نوشته این روزنامه، این روحانی مستقر در قم گفته است:«يكي از مشكلات كنونی كشور بها دادن به صوفی ها است در حالی كه اينها ضربه های فراوانی به اسلام زده اند.»


طی یک سال گذشته صدها تن از دراویش گنابادی در قم و سایر شهرهای ایران بازداشت و محاکمه شده اند.


روزنامه تهران امروز، خبر داده که «۴۶ بیمارستان در تهران آب های زيرزمينی و سطحی پایتخت را آلوده می کنند.»


شينا انصاري، رییس اداره حفاظت محيط زيست تهران در اين باره به این روزنامه گفته است: «هم اكنون ۱۴۴ بيمارستان در تهران به لحاظ دارا بودن سيستم های تصفيه بررسی شده اند که از اين تعداد ۴۶ بيمارستان سيستم تصفيه ندارد و فاضلاب را به طور مستقيم و بدون تصفيه وارد آبهای زيرزمينی و سطحی مي كنند.»


انصاری همچنین گفته که «بيشتر اين بيمارستان ها در مناطق مركزی تهران قرار دارند و به خصوص در منطقه شش که مرکز تهران محسوب می شود.»


روزنامه اعتماد از بر خورد انتظامی با پسران، به خاطر مدل مو و لباس خبر داده است.


به نوشته این روزنامه، با آغاز برخورد پليس با مدل موی پسران، طرح امنيت اجتماعی وارد دور جديد می شود.


فرمانده نیروی انتظامی تهران در نشست خبري روز یکشنبه اعلام کرد که از اول مردادماه با پسرانی که از «مدل های منحرف مو» استفاده می کنند، برخورد انتظامی می شود.


به گفته احمد رضا رادان، «پسراني که به خاطر مدل موی شان بازداشت شده اند موظفند پس از آزادی موهای خود را کوتاه کنند و با مراجعه دوباره به پليس اين موضوع را اطلاع دهند.»


روزنامه شرق خبر داده که بيش از ۱۰ هزار کارگر طی یک سال گذشته قربانی حوادث ناشی از کار شده اند.


به نوشته این روزنامه، «طبق تحقيقات وزارت کار و امور اجتماعي کشور، علت وقوع حوادث کارگری در بیش از ۷۰ درصد موارد ناشی از عدم رعايت اصول ايمنی و حفاظت توسط کارفرما بوده است.»


تنش میان ایران و بحرین که با انتشار سرمقاله روزنامه کیهان آغاز شده بود به روزنامه ایران ارگان رسمی دولت نیز کشیده شد.


این روزنامه یک روز پس از سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی به بحرین، از قول علاء الدین بروجردی، نماینده مجلس هفتم نوشته است: عکس العمل بحرین غیر منطقی است.


یک هفته قبل روزنامه کیهان در سرمقاله ای به قلم نماینده ولی فقیه در این روزنامه، بحرین را یکی از استان های ایران خوانده بود.
XS
SM
MD
LG