لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۱۷

شکست سنگين پرسپوليس مقابل صبای قم؛ علی دايی کناره گیری کرد


علی دایی که از دی ماه گذشته مربی گری تیم فوتبال پرسپولیس را برعهده داشت در پنج بازی گذشته متحمل باخت شده بود.
تیم فوتبال پرسپولیس که در چهار بازی خود تن به شکست داده بود روز یکشنبه با نتیجه چهار بر یک متحمل باخت سنگینی مقابل صبای قم شد؛ شکستی که باعث شد علی دایی پس از حدود یکسال مربی گری این تیم از سمت خود استعفاء دهد.

در روزی که به گزارش خبرگزاری های ايران برای نخستين بار نزديک به ۵۰۰ تماشاگر در ورزشگاه آزادی به تماشای بازی پرسپوليس رفتند، در سی دقيقه نخست مسابقه پرسپوليس سه گل از صبا به رهبری عبدالله ويسی دريافت کرد.

در دقيقه سوم در پی ضربه دقيق و بلند حميد رضا فرزانه از راست و با ضربه سر خوب و محکم فرزاد حاتمی، فرصتی برای واکنش عليرضا حقيقی باقی نماند. اين گل نشان داد که پرسپوليس برای پنجمين شکست پياپی هم کاملا آسيب پذير است.

در دقيقه ۲۸ حمدی نژاد با شليکی تماشايی و در دقيقه ۳۱ با ناهماهنگی و کندی دو مدافع ميانی پرسپوليس – کاپيتان شيث رضايی و رضا نورمحمدی – محسن بياتی نيا ساده ترين کار را در گشودن دروازه سرخپوشان داشت.

نيمه نخست در حالی سه بر صفر به پايان رسيد که با وجود بازی بد و بی برنامه پرسپوليس شعارهای هواداران عليه بازيکنان و در حمايت از علی دايی، سرمربی تيم پرسپوليس بود.

اما در ميان شگفتی ناگهان ورق برگشت و با وجود بازی خوب پرسپوليس، در شروع نيمه دوم و ده نفری شدن صبا، همان ليدرها شعار را عليه دايی برگرداندند و آن را تا اعلام کناره گيری او ادامه دادند.

خبرگزاری های ایران پس از بازی گزارش دادند که علی دایی از سمت مربی گری تیم فوتبال پرسپولیس استعفاء داد. علی دایی که از دی ماه گذشته مربی گری این تیم را برعهده داشت در پنج بازی گذشته متحمل باخت شده بود.

خبرگزاری دانشجويان ايران از قول دايی نوشت: «شايد عدم همکاری من بتواند پرسپوليس را از اين وضعيت خارج کند. قبول دارم که پرسپوليس بد بازی می ‌کند اما بازيکنان من توانمندی ‌های زيادی دارند. تصميمم را گرفته‌ ام و از فردا ديگر در کادر فنی پرسپوليس حضور ندارم.»

به گزارش خبرگزاری ايسنا، تماشاگران با شعارهای «بازيکن بی‌ غيرت نمی ‌خوايم نمی ‌خوايم»، «بازيکن پول ‌پرست»، «بی غيرت پول ‌پرست»، به بازيکنان پرسپوليس حمله کردند و همچنين شعار «پرسپوليس باغيرت، کو غيرت، کو غيرت» تيم محبوب خود را زير تيغ انتقادهايی قرار دادند.

خبرگزاری ايسنا افزود: با شروع نيمه دوم همان تماشاچيانی که علی دايی را در نيمه اول تشويق می کردند به صورت دسته ‌ای جمع شده و به ميان تماشاچيان پراکنده در سراسر استاديوم رفتند و شعارهايی را عليه دايی با اين مضمون که «امشب آخرين شب حضور دايی در پرسپوليس خواهد بود» و «دايی حيا کن، پرسپوليس رو رها کن»، «علی دايی همين امشب آبروريزی رو جمعش کن» و ... را سر دادند. آن‌ها همچنين خواهان حضور دوباره کريم باقری در پرسپوليس شدند.

صبا با اين که از دقيقه ۵۰ با اخراج ده نفری شد، به بازی منطقی اش ادامه داد و در دقيقه ۶۰ حمدی نژاد با شليکی عالی از داخل محوطه جريمه صبا را به گل چهارم و خود را به گل دوم رساند تا چهره شاخص اين بازی باشد.

تک گل پرسپوليس در دقيقه ۳+۹۰ با ضربه سر سپهر حيدری تازه وارد به زمين، از بار سنگين شکست پرسپوليس چيزی نکاست.

پرسپوليس با اين آرايش شب تيره ديگری را در فوتبال ايران سپری کرد: عليرضا حقيقی - حميدرضا علی عسگری، شيث رضايی (کاپيتان)، عليرضا نورمحمدی، عليرضا محمد (از نيمه دوم آرفی) - محمد نوری، ،مازيار زارع، امير حسين فشنگچی (از دقيقه۴۱ حسين بادامکی)، ابراهيم شکوری – غلامرضا رضايی و هادی نوروزی.
XS
SM
MD
LG