لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ تهران ۰۱:۳۲

خبر کشف لاشه هواپیمای اندونزیای تکذیب شد


لاشه اين هواپيمای بويينگ ۷۳۷ روز سه شنبه و در نتيجه عمليات جستجو در منطقه کوهستانی جزيره سوالسی پيدا شد.

وزیر ارتباطات اندونزی خبر کشف لاشه هواپیمای بويينگ ۷۳۷ خطوط هوايی آدام اير این کشور را تکذیب کرد و گفت جستجوها هم چنان ادامه دارد.


اين هواپيما که متعلق به شرکت خصوصی «آدام اير» بود روز دوشنبه، در مسير جاوه به سمت جزاير سوالسی ارتباط راديويی خود را با برج مراقبت بدليل طوفان از دست داد و از صفحه رادار محو شد .


اين دومین حادثه مرگبار در اندونزی ظرف يک هفته گذشته است. روز جمعه نيز بدنبال غرق شدن يک کشتی مسافربری ۴۰۰ نفر جان خود را از دست دادند .


هواپيمای اندونزيايی که ۱۷ سال از عمر آن می گذشت دارای شش خدمه و ۹۶ مسافر بود که ۱۱ نفر آن کودک بودند .


سفارت آمريکا در جاکارتا اعلام کرد که سه آمريکايی در اين هواپيما بودند ولی اطلاعی از زنده ماندن و هويت آنها در دست نيست .


تلاش نجات دهندگان برای نجات افراد زنده ادادمه دارد ولی گزارشی درباره شرايط آنها مخابره نشده است .


پرواز شماره ۵۷۴ قرار بود از سورابايا در شرق جاوه و با پرواز دو ساعته به مانادو در ضلع شمالی جزيره سووالسی برود .


پرواز به وقت محلی ساعت يک ظهر مقارن با ساعت شش به وقت گرينويچ انجام شد. گفته می شود در ارتفاع ۱۰ هزار و ۷۰۰ متری، ارتباط هواپيما با برج مراقبت قطع شد .


يکی از مسولان برج مراقبت گفت: در آخرين تماس با هواپيما، خلبان از برخورد با يک جبهه هوای بد خبر داده بود. برخورد به گونه ای بوده که ممکن است به از بین رفتن سوخت هواپيما منجر شده باشد .


شرکت آدام اير از شرکت های هوايی ارزان قيمت است که در چند سال گذشته فعال شده و تنها در کار پروازهای داخلی است.


سال گذشته يکی از هواپيماهای جت اين شرکت هوايی در مسير جاکارتا به سووالسی به مدت چهار ساعت با برج مراقبت ارتباط نداشت و مجبور به فرود اضطراری شد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG