لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۹:۱۶

روزنامه سرمايه، به نقل از يک عضو کميسيون انرژی مجلس از سهميه ماهانه ۹۰ ليتری بنزين برای خودروهای شخصی خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، حسن مرادی، تاکيد کرده که دولت و مجلس در سهميه بندی بنزين در سال آينده مصمم هستند، اما ميزان سهميه بندی هنوز مشخص نيست.


به گفته اين نماينده مجلس، نظر مجلس و پيشنهاد ارايه شده به دولت بر مبنای ۹۰ ليتر در ماه برای خودرو های شخصی خواهد بود.


وی همچنين گفته که براساس نظر مجلس تاکسي های گازسوز سهميه عمومی دريافت نخواهند کرد .


تعرض به حریم آثار ملی


روزنامه اعتماد ملی، از ادامه تعرض به آثار ملی توسط ادارات دولتی خبر داده، و نوشته که در جديد ترين مورد مخابرات مشغول کانال کشی در محوطه شهر باستانی بيستون است.


به نوشته اين روزنامه، در دو هفته گذشته دو بار به حريم شهر باستانی بيستون تعرض شده و اداره مخابرات استان را به حفر کانال برای توسعه شبکه مخابراتی منطقه در حريم بيستون متهم کرده است.


مسوولان روابط عمومی اداره مخابرات کرمانشاه اين اتهام را رد کرده و گفته اند که اهالی ي ک روستا خودسرانه و بدون هماهنگی با اداره مخابرات و ميراث فرهنگی استان اقدام به حفر کانال کردهاند تا کابل های مخابرات را به روستای خود برسانند.


اعتماد ملی، همچنين نوشته که در جريان کانال کشی مخابرات در اين محوطه باستانی آثاری از دوره ساسانی و ايلخانی در محدوده پل خسرو از ميان رفته است .


پاسخ متفاوت روسیه به اوپک گازی


روزنامه خراسان، به نقل از وزير نفت نوشته که درباره تشکيل اوپک گازی پاسخ های گوناگونی از روسيه شنيده شده است.


کاظم وزير هامانه همچنين گفته که تشکيل اوپک گازی نيازمند همکاری روسيه است و به دنبال دريافت پاسخ مثبت از همه کشورهای توليدکننده گاز هستيم.


وی با اشاره به آمادگی الجزاير و مصر برای تشکيل اوپک گازی گفته که پس از پيشنهاد رهبر جمهوری اسلامی در اين مورد ، روسيه پاسخ های مختلفی ارائه کرده است.


وزير نفت ايران افزوده که بحث تشکيل اوپک گازی در مجمع کشورهای صادرکننده گاز طی نيمه اسفند ماه با حضور سه کشور ايران، روسيه و قطر مطرح می شود .


اعتراض به عفو زندانیان


روزنامه رسالت، در يادداشتی با عنوان « در ديوان عالی کشور چه می گذرد » نسبت به عفو برخی از زندانيان توسط ديوان عالی اعتراض کرده است.


اين روزنامه با اشاره به اين که عفو يا تخفيف مجازات محکومين تنها در اختيار ولی فقيه است، از تخفيفی که رييس ديوان عالی کشور در مورد برخی از زندانيان و از جمله تبديل حکم اعدام سه قاچاقچی مواد مخدر از اعدام به حبس ابد انتقاد کرده است .


روزنامه اعتماد، خبر داده که ايران رتبه ۱۳۰ در جذب سرمايه گذاری خارجی را به خود اختصاص داده است.


به نوشته اين روزنامه ، روز گذشته و در جريان برگزاری همايش «سرمايه گذاری و روش های تامين مالی بين المللی» در مشهد معاون بين الملل وزير کشور گفته که جمهوری اسلامی از ميان ۱۶۰ کشور در جذب سرمايه گذاری خارجی رتبه ۱۳۰ را کسب کرده است.


رحمانی فضلی در عين حال گفته که « اگر بخواهيم مشکلات کنونی اشتغال را حل کنيم بايد سالانه حداقل ۸ درصد رشد اقتصادی داشته باشيم و برای رسيدن به اين رشد بايد نسبت سرمايه گذاری به توليد حدود ۴۰ درصد باشد


به گفته معاون وزير کشور ، در اين صورت سالانه ۲۰ ميليارد دلار سرمايه گذاری خارجی بايد جذب شود .


افزایش قیمت نان در گیلان


روزنامه کيهان خبر از افزايش قيمت نان در استان گيلان داده است. به نوشته اين روزنامه، در پی مصوبه شورای اقتصاد و موافقت استانداری گيلان قيمت انواع نان در اين استان افزايش يافته و قيمت هر قرص نان بربری با آرد ۷۵ ريالی و وزن ۵۰۰ گرمی از ۳۰ تومان به چهل تومان ، و نان سنگک دستی از ۵۰ تومان به ۷۰ تومان افزايش يافته است .


و در آخر، روزنامه همشهری، به نقل از رييس قوه قضاييه نسبت به ايجاد جريانی انحرافی شبيه القاعده هشدار داده است.


به نوشته اين روزنامه، محمود هاشمی شاهرودی، به نظر مي رسد يک فتنه بزرگ و جريانات انحرافی مانند القاعده در حال شکل گيری است که هدف عمده آن ايجاد فتنه و اختلاف بين شيعه و سنی در جهان اسلام است .


XS
SM
MD
LG